Polskie drogi chronią Polaków przed okupacją

Poznań: Kierowcy ciągników holujących lawety ze sprzętem dla Amerykanów stacjonujących przy ul. Marcelińskiej nie mają łatwego zadania. Lawety z ciężarówkami i hummerami z trudem mieszczą się na zakrętach ul. Ziętary i ul. Marcelińskiej.

Teoretycznie wjazd od strony ul. Grunwaldzkiej, w kierunku na Junikowo, a więc skręt w prawo pod kątem 90 stopni, w ulicę Ziętary nie jest specjalnie trudny dla dobrego kierowcy. Kłopoty zaczynają się, gdy na drodze ciągnika stoi zaparkowany nieprawidłowo, albo – co jest tu bardzo częste – jadący szybko pod prąd – samochód osobowy. Omijanie zawalidrogi, mając za plecami lawetę z ciężarówką wojskową prowadzone jest na centymetry.

A po pokonaniu następnych kilkunastu metrów, zakręt w lewo, w ul. Marcelińską jest już drogą przez mękę – tu bowiem, mimo znaku zakazu zatrzymywania się i postoju, wzdłuż krawężników wewnętrznej linii zakrętu parkują samochody osobowe. W poniedziałek ciągnik z lawetą z amerykańską ciężarówką spędził około dwudziestu minut na manewrowaniu na tym jednym małym zakręcie. Kierowca prowadził ciężki zestaw na centymetry od masek zaparkowanych aut, na przemian wycofując i przesuwając się do przodu.

– Na razie kierowcy nie zgłaszali, by nie podjęli się pokonania zakrętu – usłyszeliśmy w firmie Tag-Transport ze Strzelec Opolskich, do której należał ciągnik. – Mieli trudne zadanie, ale to doświadczeni kierowcy. Gorzej już będzie, gdy trzeba będzie tą drogą przewieźć pojazdy o większej szerokości na lawetach. Kilkadziesiąt metrów dalej, na wprost bramy jednostki ustawiono słupki po jednej i znaki zakazu po drugiej stronie, w dość dużej odległości od bramy. Tutaj lawet mogą dzięki temu bezpiecznie skręcać do jednostki. Podobny krok dla odcinka od ul. Grunwaldzkiej nie byłby jednak zbyt dobry, bo w tym rejonie brakuje miejsc parkingowych w ogóle i straż miejska musiałaby tu chyba stać z blokadami przez cała dobę. Rozwiązaniem dla wjazdu od strony ul. Grunwaldzkiej byłoby udostępnienie kierowcom transportów istniejącej tam bramy, a także – może nawet przede wszystkim – dyscyplina kierowców parkujących na samym zakręcie…

GLOSWIELKOPOLSKI.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*