DUDA : „Może i kupiliśmy STARE, przeznaczone na ZŁOM rakiety PATRIOT, ale przynajmniej je MAMY!”

DUDA : „Może i kupiliśmy STARE, przeznaczone na ZŁOM rakiety PATRIOT, ale przynajmniej je MAMY!”

„System Patriot ma stanowić podstawę obrony powietrznej dla Polski na dziesięciolecia. Wchodzimy do grona elity państw, które go posiadają” – mówił w środę prezydent.

Andrzej Duda odniósł się dziś w „Porannej Rozmowie” RMF FM  do nowych faktów w sprawie zakupu systemu Patriot dla MON – nasi dziennikarze dotarli do zapisu umowy, w której zawarto informację, że owszem – Polska kupuje rakiety trochę taniej, jednak jest to sprzęt do złomowania – pochodzi z lat 80. Mariusz Błaszczak miał nabrać się na okazyjną cenę i nie doczytać treści, którą podpisuje.

„Nikt się nie nabrał, to pomówienia, co do których wyciągniemy konsekwencje prawne – kupiliśmy starsze rakiety, ale przynajmniej w ogóle je mamy – przepłaciliśmy? Prestiż na arenie międzynarodowej nie ma ceny”.

W ocenie ambasadora USA, dzięki temu systemowi „Polska będzie bezpieczniejsza, NATO silniejsze, a nasza współpraca wojskowa będzie bliższa, niż kiedykolwiek”. „Jesteśmy razem, nasze zaangażowanie we wzajemną obronę i zobowiązanie do obrony każdego kawałka terytorium NATO jest niepodważalne, jesteśmy sojusznikami na zawsze i wreszcie mamy gdzie złomować” – oświadczył.

To jest InnyExpress – zmyśliliśmy to))

INNYEXPRESS

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

6 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*