Atak na Polaka w Anglii. „Kiedy usłyszeli, że mówimy po polsku, zaczęli krzyczeć”

Brytyjska policja bada zgłoszenie o pobiciu Polaka przez grupę 20 mężczyzn w mieście Hull w hrabstwie East Yorkshire. Jak zaznaczono, zajście jest traktowane jako przestępstwo z nienawiści na tle narodowościowym. „Kiedy usłyszeli, że rozmawiamy po polsku, zaczęli krzyczeć na nas i rzucili kilkoma butelkami” – cytuje lokalna gazeta innego Polaka, któremu udało się uciec.

Według opublikowanego w środę oświadczenia lokalnej policji do zajścia doszło w niedzielę wieczorem. Grupa sprawców miała podążać za ofiarą, wykrzykując groźby pod adresem Polaka. Mężczyzna zgłosił funkcjonariuszom, że później został uderzony kawałkiem drewna z gwoździem i był wielokrotnie kopany.

Konsulat monitoruje sprawę

Lokalna gazeta „Hull Daily Mail” napisała, że ofiarą był jeden z czterech Polaków. Trzem udało się uciec przed napastnikami.

„Kiedy usłyszeli, że rozmawiamy po polsku, zaczęli krzyczeć na nas i rzucili kilkoma butelkami” – opisywał jeden z nich w rozmowie z dziennikiem. Jak dodał, pobity mężczyzna „leżał na ziemi przez 25 minut, zanim przyjechało pogotowie ratunkowe” i musiał spędzić noc w szpitalu, z którego już został wypisany.

Rozmówca „Hull Daily Mail” zaznaczył, że „boi się wyjść z domu” z obawy przed kolejnym atakiem. Podkreślał, że to nie była pierwsza sytuacja, w której został obrażony ze względu na swoją narodowość.

Konsulat RP w Manchesterze, któremu podlega Hull, monitoruje sprawę i pozostaje w kontakcie z tamtejszą policją. Jak zaznaczyła policja, zajście jest traktowane jako przestępstwo z nienawiści na tle narodowościowym.

PAP

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*