Tusk rozpowiada, że PiS go zamknie

Tusk rozpowiada, że PiS go zamknie

Sekretarz generalny Platformy Obywatelskiej Stanisław Gawłowski (50 l.) aresztowany, szefowi klubu PO Sławomirowi Neumannowi (50 l.) prokuratura chce odebrać immunitet i postawić zarzuty. A RMF FM donosi o plotkach, które ma rozgłaszać w Brukseli Donald Tusk (61 l.). – PiS chce mnie aresztować – ma rozpowiadać szef Rady Europejskiej.

Polityk PO Stanisław Gawłowski od trzech dni siedzi w areszcie. W Platformie Obywatelskiej aż huczy od plotek, że na nim się nie skończy, bo PiS ma plan politycznych rozrachunków z opozycją. 23 kwietnia jako świadek w procesie Tomasza Arabskiego (50 l.) ma być przesłuchany Donald Tusk. Czy to z byłym premierem chce się teraz rozprawić PiS?

Szokujące informacje na ten temat dotarły z Brukseli. Korespondentka radia RMF FM Katarzyna Szymańska-Borginion ujawniła, że jeden z jej rozmówców twierdzi, że „Tusk rozpowiada po Brukseli, że PiS go aresztuje i jego syna także”.

– Te słowa Tuska zacytował w rozmowie ze mną poważny unijny dyplomata, nie mam powodu, żeby mu nie wierzyć – mówi dla „Super Expressu” Katarzyna Szymańska-Borginion.

Zapytaliśmy więc o te rewelacje europosłów. – Osobiście nie słyszałem, ale to do Tuska podobne. Przewodniczący Rady Europejskiej się nie przepracowuje, więc ma czas na tworzenie takich plotek. A przecież chroni go immunitet, musiałby być mu uchylony, a to nie jest takie proste, więc raczej nie ma się czego obawiać. Radzę mu, żeby zamiast zajmować się plotkami o jego rzekomym aresztowaniu, wziął się do pracy – skomentował nam europoseł Ryszard Czarnecki (55 l.).

– Nie sądzę, żeby Donald Tusk mówił takie rzeczy – oburza się europoseł PO Tadeusz Zwiefka (64 l.). Dodaje jednak, że te słowa dobrze oddają atmosferę, jaka panuje w Brukseli.

– Po po tym, jak została zakończona reforma sądownictwa w Polsce, widać, po co była PiS-owi potrzebna. Nie chodziło o zreformowanie sądownictwa, tylko o polityczne sterowanie decyzjami sędziów. Zasadniczy cel Jarosława Kaczyńskiego (69 l.) jest jeden: dopaść Donalda Tuska – uważa europoseł PO.

SE.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*