Brytyjczyk: „Jeśli Polacy wyjadą, to kto będzie MYĆ naczynia i ĆWIARTOWAĆ kurczaki?

Brytyjczyk: „Jeśli Polacy wyjadą, to kto będzie MYĆ naczynia i ĆWIARTOWAĆ kurczaki?

„Pracowników z Polski zaczyna brakować w budownictwie, przemyśle, usługach” – powiedział „Rzeczpospolitej” Jonatahan Portes, profesor ekonomii na King’s College w Londynie. Coraz więcej Polaków opuszcza Wielką Brytanię…

„Polacy wyjeżdżają, niektórzy już to odczuwają, moje firmy jeszcze nie, ale jeśli nie wyobrażam sobie, że Polacy wyjadą – kto będzie myć naczynia i ćwiartować kurczaki? Przedsiębiorstwa potrzebują prostych ludzi do prostych prac – Polacy są do tego idealni. Dodatkowo za najniższe wynagrodzenie pracują ciężej i więcej niż Brytyjczyk czy Murzyn.” – powiedział Philip Davies, biznesmen z Birmingham.

Ruch jak na razie jest niewielki, ale już odnotowano, że Polacy jednak powoli opuszczają Wyspy. To jeszcze nie fala i nie wiadomo czy do niej dojdzie, a tymczasem miejscowi biznesmeni już podnieśli alarm. Zabraknie nam ludzi do pracy, mówią przedsiębiorcy i nie zostawiają suchej nitki na polityce Theresy May, która chce powstrzymać masowe przyjazdy na Wyspy i alarmują: bez imigrantów pójdziemy z torbami, ucierpi też nasza gospodarka.

INNYEXPRESS.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

4 Komentarze

    • Polskie Kobiety. Traktują nas jak trędowatych walą się z wszystkimi tylko nie z nami. To one uskuteczniają tą wizję że Polak to robol i to gówno warty jako człowiek…

  1. Polacy nie wstydza sie pracowac .Wola pracowac jak brac zapomogi.
    Wykonuja brudna robote nie dlatego ze sa niewyksztalceni , maja problem z komunikacja slabo znaja jezyk. Niektorzy z nich sa po studiach, wyksztalceni i sprzedali by takiego Anglika na targu za 2 grosze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*