Mężczyzna uniknął służby wojskowej. Jego sposób SZOKUJE

Mężczyzna uniknął służby wojskowej. Jego sposób SZOKUJE

21-latek z Korei Południowej ewidentnie nie chciał odbyć obowiązkowej dwuletniej służby wojskowej. Mężczyzna migał się od munduru, jak tylko mógł. Zrealizował szokujący plan, który pozwolił mu cieszyć się wolnością. Nie na długo jednak, Koreańczyk bowiem został… aresztowany.

Determinacja 21-letniego mieszkańca Korei Południowej nie znała granic. Mężczyzna za wszelką cenę chciał uniknąć powołania do służby wojskowej. Postawił więc na szokujący plan. W przeciągu sześciu miesięcy 21-latek postanowił… przytyć prawie 30 kilogramów. Jego cel został osiągnięty. Ciężar ciała okazał się za duży na to, by zostać żołnierzem. Większa masa nie przeszkodziła jednak w… aresztowaniu śmiałka. Jak podaje „Daily Mail”, sąd rejonowy w Cheongju skazał mężczyznę na karę pięciu lat pozbawienia wolności w zawieszeniu.

W Korei Południowej mężczyźni w wieku od 18 do 35 lat muszą odbyć obowiązkową dwuletnią służbę wojskową. Zwolnieni z niej są jedynie medaliści olimpijscy lub zdobywcy złotych medali w Igrzyskach Azjatyckich. Ucieczka, samookaleczanie lub inne oszustwa, które mają na celu unikanie przyodziania munduru, są niezgodne z prawem.

Według szacunków, które przytacza „Daily Mail”, w Korei Południowej 400 osób rocznie trafia do więzienia za odmowę służby.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*