SKANDAL! Pijany wtargnął do kościoła. Tańczył podczas mszy

SKANDAL! Pijany wtargnął do kościoła. Tańczył podczas mszy

Do skandalicznej sytuacji doszło podczas niedzielnej mszy świętej w gminie Piątek w Łęczycy w województwie łódzkim. Pijany mężczyzna w pewnym momencie zaczął krzyczeć, śpiewać i tańczyć na środku kościoła. W trakcie mszy musiała interweniować policja. Za zakłócenie obrządku aktu religijnego pijakowi grozi teraz nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 11 marca w niedzielę w kościele parafialnym pw. św. Trójcy w Piątku. Do pijanego mężczyzny wezwana została policja.

– Podczas odprawianej mszy jeden z uczestników na środku kościoła demonstracyjnie wydawał okrzyki, śpiewał oraz pokazywał swoje umiejętność taneczne – relacjonuje mł. insp. Joanna Kącka, oficer prasowy KWP w Łodzi. – Swoim zachowaniem , w ocenie księdza. zakłócił powagę ceremoniału nabożeństwa. To dziwne, jak na okoliczności, zachowanie przerwali stróże prawa.

Zatrzymany to 57-letni mieszkaniec gminy. Badanie wykazało, że miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Prosto z kościoła trafił do policyjnego aresztu, gdzie wytrzeźwiał.

Za zakłócenie obrządku aktu religijnego grozi mu teraz kara grzywny, ograniczenia wolności, a nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*