Największe frakcje w Parlamencie Europejskim za art. 7 wobec Polski

Korespondentka Polsat News w Brukseli Dorota Bawołek dotarła do tekstów rezolucji nt. Polski, które będą głosowane na sesji plenarnej PE w czwartek w Brukseli. Rezolucja, którą popierają europosłowie największych frakcji, „z zadowoleniem” przyjmuje decyzję KE o zastosowaniu art. 7 wobec Polski. Propozycje swojej rezolucji złożyli również m.in. eurodeputowani z EKR, w skład której wchodzi PiS.

W tekście rezolucji złożonej w imieniu europarlamentarnej Komisji Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych, eurodeputowani „z zadowoleniem” przyjmują „decyzję Komisji z dnia 20 grudnia 2017 r. o zastosowaniu art. 7 ust. 1 TUE w związku z sytuacją w Polsce” i „popierają apel Komisji do polskich władz o rozwiązanie tych problemów”. Wzywają również unijnych ministrów „do podjęcia szybkich działań zgodnie z przepisami art. 7 ust. 1 TUE”.

Europosłowie tłumaczą, że zdecydowali się przyjąć kolejną rezolucję mając na uwadze, że już w swojej ostatniej rezolucji z dnia 15 listopada 2017 r. w sprawie sytuacji w zakresie praworządności i demokracji w Polsce, „stwierdza się, iż obecna sytuacja w Polsce niesie wyraźne ryzyko poważnego naruszenia wartości, o których mowa w art. 2 TUE”.

Zobacz też:

POLSATNEWS.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*