250 tys. zł dla MON. GIGANTYCZNE premie dla ludzi Macierewicza

250 tys. zł dla MON. GIGANTYCZNE premie dla ludzi Macierewicza

W sumie blisko ćwierć miliona złotych nagród przyznano w ubiegłym roku wiceministrom MON kierowanego przez Antoniego Macierewicza. Sam ówczesny szef resortu dostał ponad 70 tys. zł.

MON długo zwlekał z odpowiedzią na interpelację poselską posła Krzysztofa Berejzy, który pytał o nagrody dla resortów. Kiedy w końcu ujawnił wysokość przyznanych premii, nie wdawał się w szczegóły.

Nie dowiemy się więc, który wiceminister dostał jaką nagrodę. Możemy jedynie poznać sumę jaką otrzymał MON. A ta jest całkiem pokaźna. Chodzi o blisko ćwierć miliona złotych – pisze „Super Express”.

Z informacji przekazanej przez obecnego wiceministra MON Wojciecha Skurkiewicza, sekretarze stanu otrzymali pulę 102,5 tys. zł. Natomiast podsekretarze musieli podzielić się kwotą 145,7 tys. zł.

Jak przypomina dziennik, również ówczesny szef resortu otrzymał za swoją pracę w 2017 roku sowitą nagrodę wysokości 70,1 tys. zł. Więcej o nagrodach dla ministrów przeczytasz w money.pl.

Politycy tłumaczą, że ministrowie i wiceministrowie zarabiają za mało. Stąd też wysokość premii nie powinna dziwić. Sprawdziliśmy i porównaliśmy zarobki pracowników administracji i przeciętnego Polaka.

MONEY.PL

Więcej postów

3 Komentarze

Komentowanie jest wyłączone.