Morawiecki REKORDOWO szybko spłacił mieszkanie

Konferencja premiera Mateusza MorawieckiegoKonferencja premiera Mateusza Morawieckiego   Premier Mateusz Morawiecki ZOBACZ GALERIĘ

Który z Polaków spłacających długimi latami kredyt na własne „M” by tak nie chciał? Premier Mateusz Morawiecki (50 l.) zadeklarował w najnowszym oświadczeniu majątkowym, że wpłacił wszystkie raty za swe warte ponad pół miliona złotych mieszkanie. Na dodatek zrobił to w rekordowym czasie!

O zakupie mieszkania pierwszy raz Morawiecki wspomniał w swym oświadczeniu za 2016 r., będąc jeszcze ministrem rozwoju i finansów. Lokal o powierzchni 72,4 mkw. kosztował go 546 tys. zł. Polityk zaciągnął na ten cel pożyczkę. W 2016 r. spłacił 290 tys. zł. A jak wynika z jego oświadczenia majątkowego, złożonego w związku z objęciem fotela szefa rządu, resztę tej niemałej kwoty oddał bankowi w 2017 r. – Wpłacono wszystkie raty zakupu – zadeklarował dumnie w dokumencie. Przy okazji przez rok z jego konta ubyło. prawie 400 tys. zł. Czyżby miało to związek z kredytem mieszkaniowym? Tak czy inaczej można tylko pozazdrościć takiego tempa! Ale nie jest to jedyna nieruchomość w posiadaniu premiera. Oprócz nowiutkiego mieszkania Morawiecki posiada też dwa domy, w tym jeden na działce rekreacyjnej, a także działkę rolną. Premier w oświadczeniu majątkowym wymienił także zabudowę kuchenną za 60 tys. zł oraz meble, które łącznie warte są ponad 100 tys. zł. Mateusz Morawiecki z majątkiem szacowanym na ok. 9 mln zł jest najbogatszą osobą w swym rządzie!

SE.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

1 Komentarz

  1. Jaja sobie robicie? Morawiecki zarabial rocznie ok 2 mln zl. Dodatkowo ok 4 mln zl otrzymywal w formie bonusow. Dodatkowo dostawal akcje, ktore byly warte tez pod 2 mln zl. Lacznie ok 8 mln zl rocznie…. I tak przez 9 lat. W poprzednich 6 latach zarabial troche mniej ale tez to byly miliony rocznie. Wszystko to mozna wyczytac ze sprawozdan finansowych BZ WBK.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*