Co za DZICZ! Matka zabiła dwoje swoich dzieci. Co zeznała?

Natalia W. jest podejrzana o zabójstwo dwojga swoich dzieci – 13-miesięcznej dziewczynki i jej 12-letniej siostry. Tragedia wydarzyła się 23 stycznia w jednym z mieszkań w Lubinie (województwo dolnośląskie). Sąd Rejonowy w Lubinie aresztował kobietę na trzy miesiące. Natalia W. będzie odbywała areszt w zamkniętym oddziale szpitala psychiatrycznego.

23 stycznia późnym popołudniem policjanci w jednym z mieszkań w Lubinie znaleźli zwłoki 13-miesięcznej dziewczynki oraz ciężko ranne 12-latkę i matkę dzieci. Starszej dziewczynki nie udało się uratować, zmarła w szpitalu. Kobieta w stanie ciężkim również trafiła do placówki.

Na ciałach dziewczynek były rany kłute i cięte. Podobne obrażenia miała ich matka. Według wstępnych ustaleń prokuratury mogło to być tzw. rozszerzone samobójstwo. Po uzyskaniu opinii lekarskiej, że kobieta może uczestniczyć w czynnościach procesowych, prokurator postawił jej zarzuty podwójnego zabójstwa – wynika z informacji rzecznik Prokuratury Okręgowej w Legnicy Lidii Tkaczyszyn. – Została przesłuchana, złożyła wyjaśnia i przyznała się do zabicia swoich dzieci – dodała prokurator.

Sąd Rejonowy w Lubinie aresztował kobietę na trzy miesiące. Areszt będzie odbywać w zamkniętym oddziale szpitala psychiatrycznego. Grozi jej dożywocie.

FAKT.PL

Więcej postów