Koledzy kryją sędziego złodzieja

Aż trudno w to uwierzyć! Niebawem minie rok, odkąd sędzia wrocławskiego sądu apelacyjnego Robert W. został przyłapany na kradzieży pendrive’ów. Prokuratura wciąż nie postawiła mu zarzutów, a nawet nie przesłuchała go w charakterze podejrzanego. Wszystko przez lenistwo sądów!

Rzezimieszek Robert W. wciąż ukrywa się za sędziowskim immunitetem. Dzieje się tak, mimo że już we wrześniu Sąd Apelacyjny w Warszawie zezwolił na pociągnięcie W. do odpowiedzialności. Z tym że sędzia nie zgodził się z taką decyzją i 3 października poskarżył się do Sądu Najwyższego. Minęły trzy miesiące. – Do dzisiaj nie zostaliśmy poinformowani, kiedy ma się odbyć posiedzenie sądu w tej sprawie – słyszymy od prokuratora Arkadiusza Jaraszka z biura prasowego Prokuratury Krajowej. – Gdy tylko SN podtrzyma decyzję SA, niezwłocznie postawimy W. zarzuty – dodaje.

Kiedy zatem instytucja kierowana przez sędzię Małgorzatę Gersdorf (66 l.) zajmie się sprawą Roberta W.? – Ta sprawa czeka w kolejce. Nie ma w tym nic niezwykłego – usłyszeliśmy od Krzysztofa Michałowskiego z biura prasowego SN. – Ale możliwe, że jeszcze w styczniu wyznaczony zostanie termin posiedzenia, na którym zapadną decyzje dotyczące sędziego W. – dopowiada.

Tymczasem Robert W. ma się świetnie. Co prawda jest zawieszony i nie pracuje jako sędzia, ale co miesiąc inkasuje połowę swojej wypłaty – ok 8 tys. zł! Te pieniądze będą trafiać na jego konto do czasu, aż formalnie zostanie skazany!

W lutym 2017 r. został przyłapany na gorącym uczynku, kiedy kradł pendrive’y i inny drobny sprzęt elektroniczny z jednego ze sklepów we Wrocławiu. Wartość skradzionych przedmiotów to ok. 2 tys. zł. Okazało się też, że to nie był jednorazowy wyskok sędziego. Szybko ustalono, że kilka dni wcześniej kradł pendrive’y w sklepie w Wałbrzychu. Wtedy pomagała mu żona. Jej immunitet nie chroni. Ma już zarzut kradzieży i może trafić do więzienia nawet na pięć lat.

SE.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

2 Komentarze

  1. Niegodny urzędu sędziego ZŁODZIEJ ROBERT WRÓBLEWSKI jest na pozycji 106 LISTY 117 NIEGODNYCH URZĘDU SĘDZIEGO ŚCIGANYCH ZGODNIE Z KK – patrz strona na Facebooku „POKRZYWDZENI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ im. Claudiu Crulica”.

  2. Sędzia zachował się niegodnie i powinien ponieść konsekwencje, tylko wszyscy widzą kradzież w sklepie, a łamania konstytucji przez Ministra Sprawiedliwości oraz nadużywania stanowiska do celów prywatnych już nikt nie dostrzega ??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*