Kaczyński zmienia rząd Morawieckiego

I kto tak naprawdę tu rządzi? We wtorkowy wieczór, jeszcze zanim Sejm udzielił wotum zaufania rządowi Mateusza Morawieckiego (49 l.), do akcji niespodziewanie wkroczył Jarosław Kaczyński (68 l.). Prezes PiS ogłosił, że niebawem dojdzie do… zmian w rządzie Morawieckiego!

– Jestem niemal pewien, że rekonstrukcja rządu zostanie przeprowadzona na początku przyszłego roku – w styczniu. Wydaje mi się, że zmiany będą dosyć głębokie – powiedział Kaczyński na antenie TVP tuż po skończonym exposé Morawieckiego, a kilka godzin przed sejmowym głosowaniem dla jego rządu. – Morawiecki będzie rządził podobnie samodzielnie jak rządziła Beata Szydło (54 l.). Decyzja o rekonstrukcji nie będzie przeprowadzona przez premiera na własną rękę. Jarosław Kaczyński jest zmuszony dyscyplinować swój obóz, bo bez jego silnego przywództwa mielibyśmy zapewne kilka PiS-ów – uważa politolog prof. Rafał Chwedoruk (48 l.).

Morawiecki jeszcze przed zaprzysiężeniem deklarował, że decyzję o ewentualnej rekonstrukcji będzie podejmował w porozumieniu z kierownictwem partii. Ale w dłuższej perspektywie chyba sam też nie może czuć się pewnie. – Nie zdziwiłbym się, gdyby w 2019 r. po wygranych wyborach premierem został Jarosław Kaczyński – powiedział wczoraj wicepremier Jarosław Gowin (56 l.).

SE.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*