Niewiarygodne! Verhofstadt atakuje Polskę za karę na TVN: ” to jest nie do zaakceptowania”

Bezczelność eurokratów nie zna granic. Guy Verhofstadt, znany z bezceremonialnych ataków na Polskę, tym razem przekroczył wszelkie granice. „Kara dla nadawcy TVN24 to coś nie do zaakceptowania. Sytuacja dotycząca praworządności w Polsce pogarsza się” – stwierdził dziś na konferencji prasowej w Parlamencie Europejskim.

Tym razem więc pretekstem nie jest reforma sądów czy „marsz 60 tysięcy faszystów”, ale prześladowana rzekomo telewizja TVN. Przypomnijmy: w poniedziałek Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nałożyła na nadawcę programu TVN24 prawie 1,5 mln zł za skandaliczny sposób relacjonowania wydarzeń w Sejmie i przed Sejmem z grudnia 2016 r.

„Dla nas to powód, żeby przyspieszyć w styczniu wdrażanie rezolucji przyjętej w listopadzie. (…) Musimy przyspieszyć prace dotyczące artykułu 7” – podkreślił Verhofstadt. Wyraził nadzieję że sytuacja w Polsce poprawi się, ale – jak wskazał – na razie nie widać oznak, żeby tak się działo.

Komisja Europejska zamierza w przyszłym tygodniu dyskutować o kwestii praworządności w Polsce w kontekście reform dotyczących sądownictwa.

Hipokryzję Verhofstadta zdemaskowała w ostatnim numerze „Gazeta Polska”, pisząc

Guy Verhfstadt, znany z ataków na Polskę za rzekome łamanie demokracji, jeszcze do niedawna pobierał pieniądze od belgijskiej spółki Exmar, robiącej interesy z Gazpromem. Ale Exmar – jak ustaliła „Gazeta Polska” – ma także w najbliższym czasie podpisać kontrakt z Iranem, który uważany jest za jednego ze sponsorów światowego terroryzmu. […]

Warto także przypomnieć, że Verhofstadt figuruje również na tzw. liście George’a Sorosa. Chodzi o spis „zaufanych” i sprzyjających słynnemu spekulantowi eurodeputowanych, który został upubliczniony w internecie po ataku hakerskim na jedną z fundacji Sorosa.

PAP

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*