Polityka prorodzinna Wojska Polskiego

Nie ma żadnej tajemnicy, że w wojsku od dawna panuje rodzinny interes. Ostatnio pojawiają się artykuły o układach w wojsku. Jeżeli taki jest stan faktyczny, to znaczy, że armia jest przegniła do kości.

Od 2013 r. Dowództwo Nila obejmuje płk Mirosław Krupa, logistyk. Od razu w Nilu zmieniają się zasady. – Psuje się atmosfera, co odbija się na funkcjonowaniu jednostki. Dowódca niektórych faworyzuje, a innych zwalcza. Tworzą się koterie. Nie ma zaufania, czegoś, co powinno wyróżniać jednostki specjalne – mówi żołnierz Nila.

Płk Krupa wprowadza własną politykę kadrową. – Niektórzy odchodzili sami, jak ja. Inni byli do tego zmuszani – mówi były żołnierz jednostki.

Istotną rolę zaczynają odgrywać powiązania rodzinne. W Nilu, Dowództwie Sił Specjalnych i Rejonowej Bazie Logistycznej w Krakowie są zatrudniani krewni i znajomi ważnych oficerów. Lista jest długa. Jak ustalił Onet, aż kilkanaście żon, sióstr, córek byłych i obecnych żołnierzy pracuje w tych strukturach, w tym również najbliższa rodzina płk. Krupy, jego zastępcy i szefa sztabu (patrz: ramka poniżej).

Powiązania rodzinne w DKWS to fakt, zaczęło około 2 lat po przenosinach do Krakowa. Wystarczy popatrzeć ile wojskowych małżeństw służy w DKWS lub tzw. związków partnerskich (żeby nie podpadło lub nie stracić podwójnych należności, mają razem np. dwoje dzieci ale oficjalnie nie mają ze sobą nic wspólnego). Patologia. Oczywiście panie oficerki po zawarciu związku od razu awansowały. W większości tych par panowie są pułkownikami więc wyżej nie pójdą.

Taka JW rodzinna nie jest tylko w NIL-u, wystarczy rozejrzeć się po innych jednostkach, same żony córki synowe i do tego nie można nim zwrócić uwagi bo przełożeni się takiej żonie boją zwrócić uwagi bo wysoko postawiony mąż i grzeją i zajmują ciepłe etaty a inni czy inne bez kolesiostwa co wykonują kawał dobrej roboty są nie zauwazalni.

10 brygada Logistyczna to dokładnie takie same układy, do tego ciągle afery zamiatane pod dywan, wojsko i honor to już chyba nie idzie w parze, to „passe”.

Podobnie są w Żaganiu i Świętoszowie, zatrudnia się żony, kochanki i kolesiów w JW tylko po znajomosci. Jeden wielki rodzinny klan!

Myślę, że to wierzchołek góry. W każdej z jednostek podległych występuje ten sam problem. Ba, w całej armii. Zmieniają się politycy, a tak na prawdę nic się w armii nie zmienia. Tylko od czasu do czasu wychodzą na jaw tego typu kwiatki, najczęściej gdy ktoś pokrzywdzony zaczyna mówić co się dzieje wewnątrz organizacji. Zastanawiam się czy MON nie ma tutaj przypadkiem racji robiąc czystki na swoim podwórku? Tyle, że wygląda na to, że jego nowi wybrańcy generalnie robią tak samo co ich poprzednicy. Rodzinna korporacja, a nie wojsko.

JAN RADŽIŪNAS

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

1 Komentarz

  1. Oświadczenie obywatela Polski ! „Uroczyście oświadczam, że w przypadku napaści Rosji na Polskę stanę jako patriota w OSTATNIM szeregu do walki z najeźdźcą! W pierwszym atak na wroga przeprowadzać będą:Maciarewicz z misiewiczami,Wałęsa,Kwaśniewski Kaczyński, Tusk,, Solorz, , Miller,Srul Boni,TW Radek vel posejdon z Moskwy, TW Wolfgang z żoną i reszta Sejmu. – ich synowie, komornicy i prokuratorzy,Ziobro i jego gwardia ciemięzców. Gdyby ci najwięksi patrioci z jakichś przyczyn nie mogli się stawić na polu walki a każda informacja skierowana do mnie w sprawie mobilizacji będzie przeze mnie ignorowana! Oświadczam, że nie mam zamiaru nadstawiać łba za: celebrytów , polityków, premierów, prezydentów, Zbawcy Jarosława, Wszechwiedzącego Macierewicza,agenta. . Nie mam najmniejszej ochoty ginąć za komorników, prokuratorów, urzędników państwowych, straż miejską, ABW, CBŚ,CBA, ABC, CDE… i inne instytucje reżimowe opanowane przez TKM, sędziów i ich limuzyny, wille, konta w banku, kochanki. Nie zamierzam ginąć za płatne autostrady, zrujnowany system ochrony zdrowia, sprzedane banki i rozgrabiony majątek narodowy ,katechetów ,pedałów i jego czarnego guru, podsłuchy. Na pewno nie zginę broniąc majątków Kulczyka, Solorza,,Sołowowa i wielu innych,a zwłaszcza Kurskiego wzorującego się na Gebelsie, właściciela SKOK-ów, prezesów banków.A na pewno NIE za klakiera DUDE Więc już dzisiaj możecie mnie zamknąć a wcześniej … pocałować z tyłu w d…… tak mi dopomóż BÓG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*