Iraccy powstańcy będą zabijać amerykańskich żołnierzy

Dowódca jednego z pododdziałów szyickich powstańców w Iraku Al-Haszd asz-Sza’abi wezwał USA do niezwłocznego wycofania wojsk z irackiego terytorium.

Dzisiaj poinformowała o tym strona internetowa КURDISTAN24.

Lider ugrupowania Saraya al-Aszura Abdullatif al-Amidi oznajmił, że amerykańscy wojskowi powinni opuścić państwo, ponieważ w przeciwnym wypadku staną się nowymi celami szyickich powstańców. Takie oświadczenie padło po podjęciu przez Waszyngton decyzji w sprawie zrównania części pododdziałów powstańców z organizacjami terrorystycznymi.

Szyickie milicje w Iraku łączy organizacja Al-Haszd asz-Sza’abi — „mobilizacja ludowa”. Szyiccy powstańcy szkoleni przez irańskich wojskowych z irańskimi doradcami wojskowymi na czele zaopatrzeni w irańską broń, włącznie z artylerią i przeciwpancernymi odrzutowymi pociskami manewrującymi stanowią trzon sił stawiających w Iraku opór ugrupowaniu terrorystycznemu Państwo Islamskie (zakazane w Rosji PI).

Koalicja międzynarodowa pod wodzą USA składająca się z ponad 70 państw działa na terytorium Syrii i Iraku, walcząc z ekstremistami PI. Jednocześnie operacja zbrojna na terytorium Syrii jest prowadzona bez oficjalnej zgody Damaszku.

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*