Petru: Macierewicz, Waszczykowski, Ziobro – ministrowie do wymiany

Szef MSZ Witold Waszczykowski zepsuł polską politykę zagraniczną, minister obrony narodowej Antoni Macierewicz wprowadził chaos w polskiej armii, a szef MS Zbigniew Ziobro upolitycznił sądy; m.in. ci ministrowie nadają się od razu do wymiany – uważa lider Nowoczesnej Ryszard Petru.

Szef Nowoczesnej powiedział w poniedziałek dziennikarzom w Sejmie, że dwa lata rządów PiS dużo zmieniły w Polsce. “Nie mówię tylko o języku nienawiści, ale wbrew pozorom, są też problemy gospodarcze” – stwierdził Petru.

Jak dodał, nie widzi “jakichś takich wielkich osiągnięć, które spowodowałyby, że Polska idzie szybciej w dobrą stroną”. “Dostrzegam, albo zaniechania, albo dużo złych działań, które będą potem kosztowne” – oświadczył lider Nowoczesnej.

Dopytywany, czy jest coś, za co pochwaliłby partię rządzącą, wskazał na przygotowany przez ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina – projekt ustawy o szkolnictwie wyższym i nauce, tzw. Ustawę 2.0, nazywany też Konstytucją dla nauki. “Ale ten projekt ustawy jest kwestionowany przez sam PiS” – zwrócił uwagę Petru.

Szef Nowoczesnej odniósł się także do wprowadzonego przez PiS programu “Rodzina 500 plus”. Jego zdaniem, wymaga on “korekty”. “Jesteśmy zwolennikami przekształcenia 500 plus w program +Aktywna rodzina+, żeby na pierwsze dziecko były pieniądze, ale tylko dla osób aktywnych” – tłumaczył Petru.

Na pytanie, którzy ministrowie – według niego – powinni zostać zdymisjonowani, lider Nowoczesnej odparł: “Waszczykowski – żenada. To jest minister, który zepsuł polską politykę zagraniczną. Dobrze podsumował to swego czasu odpowiedzią na pytanie +z kim mamy w Europie dobre relacje?+ – +Ze Stanami Zjednoczonymi+”.

“Macierewicz – totalny absurd i chaos jeśli chodzi o polską armię. Mamy sytuację, w której nasza armia jest zdemilitaryzowana. Nie jest armią, która może walczyć, tylko istnieje na papierze. Olbrzymi chaos” – mówił Petru.

Wskazał też na szefa MS Zbigniewa Ziobrę za “totalne upolitycznienie sądów” oraz na szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka, który – jak stwierdził – odpowiada za wypadki limuzyn rządowych oraz inwigilację opozycji. Jak dodał Petru, Błaszczak “udawał” również, że “nie widział” podczas Marszu Niepodległości haseł, które “propagowały faszyzm i nawoływały do nienawiści na tle rasowym”. “I facet mówi, że nic nie widzi? Jak dziecko kiedyś, jak się bało czegoś, to zakładało poduszkę na głowę i mówiło: +ja nic nie widzę+. To jest właśnie Błaszczak, jako minister” – podkreślił Petru.

“Te wszystkie osoby – które wymieniłem – nadają się od razu do wymiany” – oświadczył lider Nowoczesnej.

Dokonanie zmian w rządzie premier Beata Szydło zapowiedziała pod koniec października; nie podała kto ma z niego odejść, ani kim będą nowi ministrowie. Jak wówczas mówiła, decyzje w tej sprawie omawia z prezesem PiS. Powiedziała wtedy, że poinformuje o nich w ciągu kilkunastu dni. Rzecznik rządu Rafał Bochenek wskazał w ubiegłym tygodniu, że rekonstrukcja Rady Ministrów będzie miała charakter strukturalny.

GAZETAPRAWNA.PL

Więcej postów

1 Komentarz

  1. 25.05.2017 do ministra sprawiedliwości wpłynęła petycja mieszkańców Elbląga o odwołanie prokuratora rejonowego jarosława żelazka. Dlaczego Ziobro boi się opublikować jej na stronie ministerstwa zgodnie z ustawą o petycjach z dn.11.07.2014 (Dz. U. z 2014 r. Poz. 1195 art. 8 §1 )?

Komentowanie jest wyłączone.