„Psuje nam wojsko na skalę, na którą najgorszy agent rosyjski by tego nie zrobił”. Giertych o Macierewiczu

Mamy do czynienie z sytuacją, w której w ciągu tego roku nie kupiliśmy żadnych poważnych systemów obronnych, wydaje się pieniądze wojska na rzeczy, które nie są związane z obronnością, co jest naruszeniem ustawy i naszych zobowiązań sojuszniczych – powiedział w programie „Durczokracja” adwokat i były wicepremier Roman Giertych.

Giertych odniósł się m.in. do przyczyn konfliktu między prezydentem, a szefem MON.

 – Myślę, że prezydent Duda zdał sobie sprawę, że Antoni Macierewicz jest człowiekiem kompletnie nieodpowiedzialnym. Mi to zajęło 6 miesięcy zanim go wyrzuciłem z partii, w której był razem ze mną. Zanim zorientowałem się, że jest to człowiek niestabilny i kompletnie nieodpowiedzialny – podkreślił Giertych.

 Dodał, że „problem polega na tym, że o ile w mojej partii Macierewicz za dużo zepsuć nie mógł, to będąc ministrem obrony narodowej po prostu psuje nam wojsko i to psuje na skalę, którą najgorszy agent rosyjski by tego nie zrobił”.

 – Ten raport NIK-u, który ostatnio ujawnił dramatyczne zaniedbania w wojsku polskim wynikające z braku inwestycji pownien być przez prezydenta, jako zwierzchnika sił zbrojnych, potraktowany bardzo poważnie – ocenił były wicepremier.

 „Trzaskowski i Jaki mają największe szanse”

 Roman Giertych mówił też na temat wyborów samorządowych w Warszawie. Jego zdaniem największe szanse na fotel prezydenta stolicy mają kandydat PO Rafał Trzaskowski i wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

 – Badania w Warszawie pokazują, że Paweł Rabiej (kandydat Nowoczesnej – red.) nie ma szans. To się przekłada na cały kraj. Kamila Gasiuk-Pihowicz byłaby groźnym kontrkandydatem dla Trzaskowskiego. Ten błąd Nowoczesnej Schetyna wykorzystuje – powiedział Giertych.

POLSAT NEWS

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*