Atak na obcokrajowca w Poznaniu. Policja publikuje zdjęcia

Policja poszukuje sprawcy rasistowskiego ataku na Tanzańczyka w centrum handlowym w Poznaniu. Wizerunek napastnika zarejestrowały kamery monitoringu.

Policja prowadzi postępowanie w sprawie naruszenia nietykalności i znieważenia na tle narodowościowym. (Policja)

Napaść miała miejsce 18 sierpnia na Nowym Mieście, ale dopiero teraz policja publikuje zdjęcia napastnika i prosi o pomoc w ustaleniu jego tożsamości.

– Do obywatela Tanzanii i jego polskiej koleżanki podszedł mężczyzna w towarzystwie małej dziewczynki. Uderzył obcokrajowca i znieważył go – mówi Wirtualnej Polsce podkom. Maciej Święcichowski z poznańskiej policji. – Swoje zachowanie tłumaczył tym, że Tanzańczyk chwilę wcześniej szturchnął dziecko i nie przeprosił – dodaje policjant.

Mężczyzna był ubrany w jasną koszulkę z krótkim rękawem i długie jeansowe spodnie. Niósł przewieszoną przez ramię sportową torbę.

Policja prowadzi postępowanie w sprawie naruszenia nietykalności i znieważenia na tle narodowościowym. Osoby, które rozpoznają napastnika lub były świadkami tego zdarzenia, mogą kontaktować się z poznańską policją pod numerami tel. 61 84 12311 lub 997.

WP.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*