Książę George na celowniku ISIS? Media: Brytyjskie służby przechwyciły wiadomość

Państwo Islamskie grozi zabiciem 4-letniego księcia George’a, syna księcia Williama i księżnej Kate – podają brytyjskie media. Twierdzą, że taka informacja pojawiła się w wykorzystywanej przez zwolenników ISIS aplikacji Telegram.

Według doniesień mediów na Wyspach, brytyjskie służby przechwyciły wiadomość, która pojawiła się w aplikacji Telegram, wykorzystywanej do komunikacji przez zwolenników Państwa Islamskiego. W opisywanym poście widać księcia George’a przed szkołą, do której uczęszcza od września. Pod zdjęciem pojawił się podpis: “Nawet rodzina królewska nie zostanie ocalona” z dopiskiem: “Szkoła zaczyna się wcześnie”.

Brytyjskie media donoszą, że w odszyfrowanej wiadomości pojawiły się także słowa pieśni dżihadystów. “Kiedy melodią pocisków rozpocznie się wojna, zabierzemy się za niewiernych, pragniemy odwetu” – głoszą cytowane słowa.

Książę George uczy się w szkole Thomas’s Battersea położonej w południowym Londynie. Placówka znana jest ze specyficznego rygoru. Lekcje zaczynają się codziennie od uścisku dłoni nauczyciela, patrzącego uczniom głęboko w oczy. Do siódmego roku życia wszystkie dzieci obowiązkowo mają zajęcia z baletu, natomiast nieobowiązkowe przez pierwsze trzy lata jest odrabianie domowego zadania. Rok nauki kosztuje 18 tysięcy funtów.

Policja metropolitalna zwiększyła liczbę patroli w okolicy szkoły. Jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego doszło tam bowiem do incydentu. Policja aresztowała kobietę, która wdarła się do budynku i filmowała jego wnętrze.

RMF24.PL

Więcej postów