Śmierć na terenie amerykańskiej bazy w Redzikowie. Akt oskarżenia

Jest akt oskarżenia ws. śmiertelnego wypadku, do którego doszło w marcu na terenie budowy amerykańskiej bazy w Redzikowie. Prokuratura oskarżyła kierowcę ciężarówki, która w czasie cofania śmiertelnie przygniotła mężczyznę, o spowodowanie, na skutek niezachowania ostrożności, śmiertelnego wypadku.

Śledztwo w sprawie wypadku prowadziła Prokuratura Okręgowa w Słupsku. Akt oskarżenia ws. wypadku trafił do słupskiego sądu rejonowego.

Prokuratorzy zarzucili w nim Ryszardowi W. – kierowcy ciężarówki, że cofając pojazd „w warunkach utrudnionej widoczności, nie zachował (…) wymaganej ostrożności, a w szczególności nie zapewnił sobie pomocy przy obserwacji drogi innych osób” i ciężarówka przygniotła pracownika obsługującego zagęszczarkę do utwardzania kruszywa.

W wyniku zdarzenia pokrzywdzony doznał silnego uciśnięcia brzucha o wystające elementy zagęszczarki, w konsekwencji czego, pomimo podjętej natychmiastowo akcji ratunkowej przez innego pracownika budowy, a następnie załogi wezwanej karetki pogotowia doszło do jego śmierci z powodu uduszenia – poinformowała w komunikacie prokuratura.

Oskarżony i pokrzywdzony byli trzeźwi w chwili wypadku, a obsługiwane przez nich samochód ciężarowy oraz zagęszczarka były sprawne technicznie.

Prokuratura poinformowała, że Ryszard W. nie przyznał się do winy. Za zarzucany mu czyn grozi kara do ośmiu lat więzienia.

W wypadku zginął 45-letni Marek D. – pracownik polskiej firmy budowlanej.

RMF24.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*