Łódzkie: 14-latek popełnił samobójstwo. Był dręczony i gnębiony przez kolegów

14-latek z Gorczyna w województwie łódzkim popełnił samobójstwo, ponieważ był gnębiony przez kolegów, którzy twierdzili, że jest homoseksualistą.

Sprawę śmierci 14-letniego Kacpra z Gorczyna w województwie łódzkim nagłośnił pisarz Jacek Dehnel oraz NOWA TV. Nastolatek był prześladowany przez rówieśników. We wrześniu chłopiec rozpoczął naukę w nowej szkole w Łasku. Do poprzedniego gimnazjum nie chciał chodzić, ponieważ był szykanowany przez innych uczniów. O tym, że nastolatek jest prześladowany wiedzieli zarówno nauczyciele, jak i dyrekcja szkoły, jednak nikt nie podjął w tej sprawie żadnych działań. Rodzina Kacpra mówi, że 14-latek był grzecznym chłopcem. – Gnębili go z różnych powodów: że miał inną orientację, że inaczej się ubierał. Mój syn był za wrażliwy na te czasy. W porę nie zareagował żaden z pedagogów, a przecież problemy nastolatka nie pojawiły się z dnia na dzień – mówiła w rozmowie z NOWA TV matka chłopca. Jego dziadek dodał, że Kacper był dla innych niewygodny, ponieważ w porównaniu do pozostałych uczniów był bardzo grzecznym chłopcem. W nowym gimnazjum Kacper również stał się obiektem drwin. 14-latek nie zniósł dręczenia oraz szykan i popełnił samobójstwo.

Pisarz Jacek Dehnel przypomniał, że to, co zdarzyło się w Gorczynie przypomina sytuację sprzed dwóch lat, kiedy 14-letni Dominik z Bieżunia popełnił samobójstwo, ponieważ był dręczony przez rówieśników, którzy twierdzili, że jest homoseksualistą i wyśmiewali jego ubiór.

„63 proc. dzieci LGBT myśli o popełnieniu samobójstwa. Wiemy, kto ma tę krew na rękach. Niech ona woła” – dodał Dehnel. „Człowiek jest jedynym gatunkiem na Ziemi, który nienawidzi z powodu homoseksualności. Żegnaj Kacprze” – napisał na swoim profilu na Facebooku prezydent Słupska Robert Biedroń.

WPROST.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

1 Komentarz

  1. Dlaczego żaden lekarz się nim nie zajął, przecież „to” można leczyć w dzisiejszych czasach. Homoseksualizm to jest choroba i w końcu po kilku latach da się wyleczyć.
    Już nie długo gdy PO przejmie władzę i sprowadzimy tu naszych braci uchodźców, homoseksualizm będzie zakazany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*