Amerykańskie wozy bojowe uszkodziły dworzec

Maszyny należące do amerykańskiej armii stacjonującej w Polsce nie zmieściły się pod dachem na stacji w Kowalewie Pomorskim koło Torunia. 10 wozów bojowych oraz wiata dworca zostały uszkodzone.

Wozy bojowe należące do amerykańskich żołnierzy były transportowane z Gdańska do Żagania, gdzie żołnierze z USA stacjonują w ramach misji NATO. Kilka dni temu do Gdańska trafiły bowiem czołgi oraz wozy bojowe piechoty. Jak podaje RMF FM, na dworcu w Kowalewie Pomorskim niedaleko Torunia doszło do wypadku. Z informacji oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Golubiu-Dobrzyniu Jacka Wiśniewskiego wynika, że w wyniku zahaczenia o wiatę dworca uszkodzonych zostało 10 37 przewożonych pojazdów. Uszkodzona została również konstrukcja dworcowej wiaty.

W wyniku zdarzenia nikt nie dostał żadnych obrażeń.Okoliczności zdarzenia pozostają na razie niejasne. Rzecznik pasowy policji z Golubia-Dobrzynia podkreślił jedynie, że zarówno maszynista, jak i wszyscy członkowie załogi byli trzeźwi. Z kolei przedstawiciel PKP Mirosław Siemieniec dodał, że w tego typu przypadkach, gdy mamy do czynienia z uszkodzeniem infrastruktury podczas przejazdu pociągu, wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia zajmuje się Komisja Badania Wypadków Kolejowych.

RMF.FM

 

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

15 Komentarze

  1. PRZYKLAD WSPANIALEJ USMANSKIEJ LOGISTYKI I LEGENDARNEGO ROZPOZNANIA. No ale wiadomo. Ruskie dywersanty czterdziesci lat temu zbudowaly za niskiw wiaty dworcowe. A juz na pewno winny maszynista. Biedny ma szanse na wycieczke na Kube

  2. Szczują na Rosję, do wojny pchają, prawie nogami przebierają, bo nie mają co zrobić ze swoim złomem. Tylko czy te platfusy naprawdę dadzą radę wojować z Rosją i jeszcze nas wielkich Polaków obronić ???? No i czy zdążą, zanim się sami wybijemy?

  3. protegowany jakiegoś generała lub koleś który dostał stopień oficerski za kopertę planując transport zapomniał o „skarajni” ale cóż wyremontują Polacy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*