Kolejna wpadka płk. Andrzeja Kozery! To on salutował Misiewiczowi!

Tajemnicza jendostka w środku Szudziałowa wzbudza wśród mieszkańców wielkie zainteresowanie, ale też niepokój. Co się za tym kryje, tego wojsko nie zdradza. Prawdopodobnie są to łącznościowcy z jednostki wojskowej w Grójcu. Jednak nie trzeba być Aleksandrem Wielkim, żeby połączyć ten fakt z wrześniowymi, rosyjsko-białoruskimi manewrami wojskowymi „Zapad 2017” na Białorusi.

Wojsko podaje, że chodzi o wzmocnienie narodowego systemu obrony powietrznej. Szczegóły dotyczące zaangażowanych sił i środków, miejsce rozmieszczenia, nie będą podawane do publicznej wiadomości – tak brzmi odpowiedź Ministerstwa Obrony Narodowej na zadane przez nas pytania.

Chcąc potwierdzić nasze informacje, zapytaliśmy dowódcę 1. Ośrodka Radioelektronicznego płk. Andrzeja Kozerę o liczebność wojsk, jakiego rodzaju są to siły, jak długo będą w Szudziałowie, jakie mają zadania. – Nie mogę udzielać takich informacji z uwagi na charakter wykonywanych zadań – powiedział płk Andrzej Kozera podczas rozmowy telefonicznej. Zapytaliśmy również, czy są w okolicznych lasach wojska USA, powołując na amerykańskie helikoptery Black Hawk, które co najmniej dwukrotnie lądowały w Białymstoku. – Nie wtykaj nosa w nie swoje sprawy sk***ysynu! – nie wytrzymał i z agresją odparł dziennikarzowi.

Tajemnicza jendostka nie uszła uwadze szudiałowian. Niepokój mieszkańców jednak nie jest bezpodstawny. Okoliczni mieszkańcy obawiają się nadmiernego promieniowania anten o dużej mocy bez uwzględniania negatywnego wpływu na zdrowie osób tam żyjących. Wielu mieszkańców skarży się m.in. na bóle i zawroty głowy, bezsenność czy wysokie skoki ciśnienia.

Ponieważ nie ma możliwości uzyskania informacji na temat wpływu promieniowania anten na stan zdrowia mieszkańców, szudziałowianie wystosowali petycje do Ministra Zdrowia pana Konstantego Radziwiłła, a również do Ministra Obrony Narodowej pana Antoniego Macierewicza. Mieszkańcy także napisali list do Rzecznika Praw Dziecka pana Marka Michalaka. Pod petycjami do Ministrów podpisało się kilkadziesiąt osób.

LECH ZAKRZEWSKI, PODLASIE24.PL

http://podlasie24.pl/sokolow/region/plk.-andrzej-kozera-chamsko-do-dziennikarza-nie-wtykaj-nosa-w-nie-swoje-sprawy-…-22851.html

 

 

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

13 Komentarze

 1. Ciekawe czy w ogóle będzie odpowiedź. A jeżeli, to kiedy i jaka.
  Proszę na NDP o dalsze informacje.
  Pozdrawiam
  P.S.
  Z mojej strony 5*
  A po wyższym oficerze WP takie potraktowanie dziennikarza świadczy nie tylko o braku kultury, ale o jakiejś aberracji. Widać jaki minister, taki i dowódca. Strach pomyśleć, jeśli jest więcej w wojsku takich wyższych oficerów i dowódców.

 2. Ciekawe. Myślę że sprawę można by wyjaśnić gdyby ktoś zamieścił zdjęcie tych anten.

  USA robi wiele szkód na terenach gdzie stacjonuje i ćwiczy. Dlatego tak niechętnie patrzono na ich przebywanie w Europie Zach. Dziś już wiemy ze na poligonach w Polsce używa przeciwpancernej amunicji uranowej, co doprowadziło do skażenia obszarów leśnych poligonu w Świetoszowie.

  Jestem ciekaw kto zapłaci i czy w ogóle przywróci teren do stanu pierwotnego. Czy wie o tym minister od karczowania puszczy? Miejscowi już nie jadają grzybków z poligonu, tylko sprzedają przy drogach jadącym do Niemiec.

 3. Tak trzeba o tym pisać. Dziś Rosja jest wstanie wyłączyć prąd całej Europie i pozbawić łączności. Prężenie muskułów NATO jest co najwyżej zabawne. Patrioty i rakiety z Radzikowa nie dolecą do celu, jak te 60 Tomahawków wystrzelonych z okrętów w stronę Syrii. Brygada międzynarodowa Abramsów bez łączności i ELEKTRONIKI jest tyle warta ile złom hutniczy.

 4. Dlatego pan pułkownik był taki wkurwiony. Nie ma się co dziwić, pewnie każdy z nas by tak zareagował. To jest wprawie wojna panowie….
  To gdzie maja te anteny poustawiać?
  Black Hawk’i… coś mi się widzi, że usmaki mogą się przebrać za „zielone ludziki” i zacząć szturmować Białystok. Wina pójdzie na Ruskich. Sytuacja stanie się rozwojowa… Może dlatego Kozera był taki wnerwiony – musi robić dobrą minę do złej gry i jeszcze nie ma pewności, czy nie okaże się w pewnym momencie, że wie za dużo i może być niewygodny…

 5. To dla generała żadna nowość. Każdy kto ma pojęcie o wojsku, wie że wobec zmiany doktryny. W tym wypadku zagrożenia od strony Niemiec i NATO, na zagrożenie od strony Rosji. Nastąpi, przemieszczenie i reorganizacja jednostek z granicy zachodniej na wschodnią. Poza koszarami na tym terenie brak jest dodatkowych obiektów infrastruktury w tym lądowisk dla śmigłowców i samolotów transportowych. Na tym lotnisku mogą lądować nasze Casy i Herkulesy ( z tymi ostatnimi może być problem przy starcie, nie znam podłoża na końcu pasa, pusty wystartuje)

  Więc tylko podpowiedział człowiekowi, ze warto w to inwestować, bo Polska biedny kraj i budżet napięty. A w przyszłości kasa się zwróci.

 6. Mieszkańcy Szudziałowa nie mają podstaw do obaw ze strony polskiego sprzętu, bo zainstalowane u nich anteny odbiorcze nie emitują promieniowania elektromagnetycznego, powinien ich zainteresować rosyjski radar wielkiej mocy 0,7 MW typu Woroneż źródło szkodliwego promieniowania znajdujący się w miejscowości Dunajewka w woj. Królewieckim 54.857294°N 20.18235°E. 10 km na południe od Pionierska.

Komentowanie jest wyłączone.