Były snajper GROM mocno o Obronie Terytorialnej. Te słowa to prawdziwy hit sieci

Jeden z najbardziej doświadczonych oficerów GROM, Karol Soyka, w najnowszym wywiadzie stanowczo wypowiedział się na temat pomysłu MON, związanego z rozwojem Wojsk Obrony Terytorialnej. Stwierdził bowiem, że jako żołnierz może spojrzeć w inny sposób na sprawę, która wywołuje od jakiegoś czasu bardzo skrajne emocje.

Zdaniem Soyki idea Obrony Terytorialnej jest naprawdę ważna w kontekście rozwoju polskiej armii. On sam pochwala bowiem rozwój tego typu projektów.

– Jestem zwolennikiem WOT. Popieram działania nieregularne czy wręcz niekonwencjonalne i partyzanckie. (…) Ja uważam, że powinniśmy przynajmniej postawić na partyzantów, jeżeli nie mamy niczego lepszego – powiedział Soyka dziennikarzom WP.

– Oczywiście najlepiej byłoby mieć pieniądze na wojska operacyjne i na WOT, ale z punktu widzenia żołnierza, oficera, patrzę na to inaczej. Jeżeli prześledzimy naszą historię najnowszą i spojrzymy na stan wojsk operacyjnych, to zawsze byliśmy skazani na porażkę – dodał także oficer zapytany o to, czy nie lepiej inwestować w wojska regularne, a nie kontrowersyjne WOT.

Zdanie tak doświadczonego żołnierza nie uciszy raczej kontrowersji wokół projektu MON. Może jednak rzucić na sprawę całkowicie nowe światło.

MARIA WIECZOREK

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*