Rządowa propaganda robi z ludzi IDIOTÓW. Internauci OBURZENI: “Niżej upaść się nie da”

W czwartkowym wydaniu serwisu informacyjnego “Wiadomości” reporter stwierdził, że wojsko uratowało Rytel przed powodzią. Teza przedstawiona w TVP oburzyła internautów, którzy twierdzą, że “Wiadomości” przypisują rządowi sukces mieszkańców.

“Żołnierze mają specjalistyczny sprzęt (…) bez nich ta akcja nie miałaby żadnych szans na powodzenie, bo do większości zniszczonych miejsc żaden inny sprzęt nie ma szans dojechać” – ocenił reporter i dodał: “Trwa wyścig z czasem. Opady deszczu i zbyt duża ilość wody może zniszczyć zaporę”.

Cały materiał został poświęcony wychwalaniu pracy wojska. Nie było ani słowa o tym, że pojawiło się na miejscu dopiero cztery dni po nawałnicy, ani o tym jak wiele zrobili sami mieszkańcy i strażacy Jedynie na końcu materiału reporter w jednym zdaniu wspomniał: “Wojsko wspomagają inne służby i mieszkańcy”.

To zdanie prawdopodobnie najbardziej rozzłościło internautów, którzy zarzucają TVP kłamstwo i wprost mówią, że Rytel uratował się przede wszystkim dzięki ogromnej pracy mieszkańców.

ŹRÓDŁO: WIADOMOSCI.WP.PL

Więcej postów

3 Komentarze

Komentowanie jest wyłączone.