SKANDALICZNE słowa wojewody z PiS! Premier musi go odwołać

Od kilkudziesięciu godzin każdy w rządzie – od premiera po ministra obrony – winę za późną i raczej niewystarczającą pomoc wojska na terenach dotkniętych nawałnicą zrzuca na wojewodę pomorskiego. Trudno się dziwić. Dariusz Drelich (50 l.) nie zdał egzaminu! Mało tego – właśnie wypowiedział słowa, jakby prosił się o dymisję!

Kompletnie niezrozumiałe jest, dlaczego wojewoda jeszcze w poniedziałek o 8.30 (gościł w Radiu Gdańsk) nie widział potrzeby wnioskowania o pomoc wojska, a o 14.00 wreszcie taki wniosek wysłał. To była jego decyzja? A może ją konsultował? Dlaczego od soboty rano do poniedziałku uważał, że pospolite ruszenie w Rytlu i zmęczeni nieustanną pracą strażacy poradzą sobie ze skutkami żywiołu? Przecież ludzie prosili o wsparcie!

– Wojewoda wezwał wojsko w momencie, w którym uznał to za stosowne, wcześniej nie było takiej potrzeby – mówi Faktowi jego rzeczniczka Małgorzata Sworobowicz.

W poniedziałek rano w Rytlu gościł wicewojewoda Mariusz Łuczyk (55 l.). Jak relacjonowała „Gazeta Pomorska”, sołtys Łukasz Ossowski chciał go przekonać, że potrzebna jest większa pomoc. – Ale on powiedział, że wcale w Rytlu dużych zniszczeń nie widzi, a potem pobiegł przed kamery Telewizji Polskiej – opowiadał rozżalony sołtys, który dowodzi nieformalną akcją ratunkową. Kto jeszcze jest winny?

Zdaniem wojewody – meteorolodzy!

– Gdybyśmy dużo wcześniej wiedzieli, jak wielka będzie skala tej burzy… Komunikaty nie wskazywały na aż taką nawałnicę – mówił w Radiu Gdańsk.

Instytut Meteorologii i Gospodarki tłumaczy, że ostrzeżenia o nawałnicach opublikował w piątek po 14.00, 8 godzin przed tragedią.

Jakby tego było mało, Drelich przed kamerą TVN powiedział słowa, których dziennikarze, politycy opozycji i internauci nie po prostu mogą mu wybaczyć. Zapytany o możliwość ogłoszenia stanu klęski żywiołowej w regionie dotkniętym największą od lat katastrofą meteorologiczną, odpowiedział dziennikarzom stacji TVN: do zbierania gałęzi, do zamiatania liści nie będziemy wzywać wojska.

https://twitter.com/Phil_Backensky/status/898075946519023616?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=http%3A%2F%2Fwww.fakt.pl%2Fwydarzenia%2Fpolityka%2Fodwolajcie-tego-nieudacznika-z-pis%2F9nfdt9b

https://twitter.com/MaciejSonik/status/897947943218577410?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=http%3A%2F%2Fwww.fakt.pl%2Fwydarzenia%2Fpolityka%2Fodwolajcie-tego-nieudacznika-z-pis%2F9nfdt9b

https://twitter.com/p_hudini/status/897940337800261632?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=http%3A%2F%2Fwww.fakt.pl%2Fwydarzenia%2Fpolityka%2Fodwolajcie-tego-nieudacznika-z-pis%2F9nfdt9b

Kim są Drelich i Łuczyk? Od lat związani z pomorskim PiS. Drelich zasłynął głównie tym, że na swoim Facebooku zamieścił przeróbkę zdjęcia, na którym groźny morderca w kajdanach miał twarz Donalda Tuska (60 l.).

Podobną inwencją błyszczy na tym portalu społecznościowym wicewojewoda – nauczyciel WOS z Miastka.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

2 Komentarze

  1. Właśnie się zastanawiam nad komentarzem do tego, co pokazała waaaaadza na terenach objętych nieszczęściem na Pomorzu. I doszedłem do wniosku, że jednak zrezygnuję z tego albowiem jedynymi określeniami jakie cisną mi się na usta są wyrazy ogólnie uznane za niecenzuralne a to mogło by dać powód do ścigania mnie z całą mocą „prawa” jakim waaaaadza dysponuje. Może tak: to, co waaaadza pokazała na Pomorzu, ja określę jednym wyrazem: FUJ!

Komentowanie jest wyłączone.