Kaczyński OSTRO o krytykach i tym z czego jest dumny

Jarosław Kaczyński czwartkowy wieczór spędził na medialnych wystąpieniach, po TV Trwam, przyszedł czas na Radio Maryja. Prezes PiS był gościem „Rozmów niedokończonych” razem z Mariuszem Błaszczakiem i Joachimem Brudzińskim opowiadali o reformie sądownictwa, tym, jak radzą sobie z krytyką przeciwników oraz o tym, jak odbierane są ich słowa w mediach.

Joachim Brudziński stwierdził, że demokracja musi być oparta na dyskusji, a w jego odczuciu, to co działo się przy okazji ustaw o sądownictwie, to pokaz agresji i przepychanek ze strony opozycji i jej zwolenników. Wtórował mu prezes Kaczyński, który stwierdził, że reforma jest niezbędna i PiS zrobi co w jego mocy, aby doprowadzić do jej przeprowadzenia.

– Nie możemy zejść z obronnej drogi. Musimy dążyć do jedności, ale ona nie może oznaczać, że nie mówimy sobie prawdy – mówił Kaczyński i dodał, że reformy wymiaru sądownictwa, które chce wprowadzić PiS, mają na celu „lepsze samopoczucie obywateli”.

Prezes zapewnił także, że jego partia to pierwsza władza, której zależy wyłącznie na kraju. Jego zdaniem, aby Polska mogła iść na przód, niezbędne są zmiany w sądownictwie. Jarosław Kaczyński zwrócił się bezpośrednio do prawników, których środowisko w większości jest przeciwne zmianom zaproponowanym przez rząd. – Pełnicie pewną misję. To zawód zaufania społecznego. Pamiętajcie o tym.

Jarosław Kaczyński stwierdził także, że krytyka zwolenników opozycji nie robi na nim większego wrażenia: Jeżeli chodzi o ataki na mnie, to jeżeli to się powtarza, to powstaje pewien dystans i nie traktuje się tych, którzy atakują, jako partnerów. Proszę się nie obawiać, ja te ataki na pewno wytrzymam.

Hasło wykrzykiwane przez protestujących „Precz z Kaczorem dyktatorem” określił mianem bzdurnego. – Ten dyktator jest tak łagodny, że można mu oblegać dom i nie dać spokojnie żyć w mieszkaniu, w skromnym skądinąd domu. Atak odparł mój kot – podkreślił Prezes PiS.

Kaczyński zapewnił też, że jest dumny, że jego partia nie uległa Unii i nie przyjmuje uchodźców. Zdaniem prezesa, poprzednicy, składali takie deklaracje wyłącznie w imię własnych interesów,

W czasie dwugodzinnej dyskusji, prezes Kaczyński wielokrotnie podkreślał, że Radio Maryja i TV Trwam to jedyne media, gdzie może swobodnie wypowiadać swoje zdanie, gdzie nikt mu nie przerywa i może uniknąć kłótni. – Radio Maryja to radio prawdziwej wolności. Tu wygrywa prawda – mówił.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

1 Komentarz

Komentowanie jest wyłączone.