Żarty się skończyły! Prezes jest wściekły! Ale już ma plan kontrataku

Wściekły prezes, zaskoczeni politycy partii rządzącej, nerwowe narady – decyzja Andrzeja Dudy (45 l.) wprawiła w osłupienie kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości. Weta się nie spodziewali. Jaki teraz mają plan? Niewykluczone, że w przyszłym tygodniu zostanie zwołane dodatkowe posiedzenie Sejmu!

– Układ, który tak histerycznie się broni, uzyskał chwilową przewagę w postaci decyzji prezydenta Andrzeja Dudy o zawetowaniu dwóch ustaw dotyczących sądownictwa. Myślę jednak, że sobie z tym poradzimy – skomentował decyzję prezydenta Ryszard Terlecki (68 l.) w drodze na naradę partii.

Takie słowa to nic innego jak zapowiedź wypowiedzenia wojny prezydentowi. Po tym jak Duda ogłosił, że zawetuje ustawę o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa, w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej pilnie została wezwana cała wierchuszka PiS. Po spotkaniu z kierownictwem w budynku pojawił się Jarosław Gowin (56 l.). Z nieoficjalnych informacji wynika, że wicepremier zamierza poprzeć prezydenta.

Do Andrzeja Dudy wybrała się w poniedziałek delegacja złożona z premier oraz marszałków Sejmu i Senatu. Jak nieoficjalnie dowiedział się Fakt, w przyszłym tygodniu ma zostać zwołane posiedzenie Sejmu. – Jeden z posłów PiS powiedział nam, że na tym posiedzeniu spodziewa się wniosku o samorozwiązanie Sejmu – napisał „Dziennik Gazeta Prawna”. – Skrócenie kadencji to straszak. Prezes chce w ten sposób zdyscyplinować partię i koalicjantów. Wyborów nie zrobi, bo boi się powtórki sprzed 10 lat – opisuje jeden ze współpracowników Kaczyńskiego. Sam prezes, zapytany o decyzję prezydenta, rzucił tylko: „Bez komentarza”.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

3 Komentarze

  • Zdawało się nam że komuna została uśmiercona, że nie powróci…A jednak pani jest z tych zmartwychwstałych. Pani Kosiba, jak to mawiał A. Bardini, pani niekoniecznie intelektualnie wiąże koniec z końcem. Pochylmy się nad pani niesprawnością”.

 1. Wspieramy polski rząd PiSu w walce z korupcją w Polsce !
  „Sytuacja dla beneficjentów, patologii III RP staje się coraz bardziej rozpaczliwa”, a to znak, że nie cofną się przed niczym.
  Bestie w czarnych togach zniszczyły niejedno życie.
  Obojętność tej nadzwyczajnej kasty wobec krzywdy ludzi jest porażająca.
  Zbrodniarze z orłami na piersiach nadal orzekają w polskich sądach.
  Osądzamy togowych zbrodniarzy zagnieżdżonych w polskich sądach.
  http://www.oglaszamy24.pl/ogloszenie/2080782958/Zbrodniarze-z-orlami-na-piersiach-nadal-orzekaja-w-polskich-sadach-Czesc-1.html

Komentowanie jest wyłączone.