Paweł Kukiz tłumaczy, dlaczego w Polsce nie ma pieniędzy na drogi. Poszły na Ukrainę

Paweł Kukiz opublikował na Facebooku swoje wystąpienie, które miało miejsce podczas dyskusji na temat projektu ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych.  Poseł zwrócił uwagę na hipokryzję Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości, których przedstawiciele przerzucali się odpowiedzialnością za podwyżkę cen paliwa. Wypomniał również rządzącym przekazanie ogromnych pieniędzy na budowę dróg… Ukrainie.

Panie pośle sprawozdawco… już samo rozpoczęcie od słów „Mam zaszczyt” w domyśle – przedstawienia kolejnego projektu łupienia obywateli – to jest jakaś kpina z ludzi. Wnioski jakie wysnułem po waszych wystąpieniach są takie, że winna tej podwyżki jest PO. Okej, cytuję: „gdzieś te środki się rozpłynęły i nie było na drogi”. No to ja tu widzę pewną niekonsekwencję. Dlaczego w takim razie łatwą rączką  dopuściliście do tego, że pan Nowak dostał miliony dolarów na budowanie dróg na Ukrainie. Szukacie pieniędzy na drogi, szukacie ich w kieszeniach podatników, natomiast te pieniądze są w gabinetach misiewiczów, w przeroście urzędniczym, są w nowych BMW… – powiedział Kukiz.

8 lat temu, kiedy PO podwyższała cenę paliwa, pani Szydło, pan Mariusz Błaszczak przed kamerami wygłosili płomienne mowy oskarżając Tuska o rujnowanie gospodarki, bezduszny drenaż kieszeni Polaków. Pamiętam również jak prezes Kaczyński wyszedł z kanistrem i zażądał obniżenia cen benzyny. Ja chciałem też wziąć kanister dzisiaj, ale tak jak za komuny, wszystkie kanistry zapełniłem paliwem na wszelki wypadek i ze względu bezpieczeństwa  wziąć nie  mogłem. (…) Gdyby nie drenujące kieszenie obywateli podatkami złodziejskie, socjalistyczne państwo, to w Polsce paliwo kosztowałoby około 2 zł… – podkreślił.

Może niezbyt składne ale wczoraj na mównicy aż mnie w środku telepało z nerwów… Jak na nich wszystkich patrzyłem… Na bezczelne PO, które atakując PiS zapomniało o swoich podwyżkach i na PiS, który winą za planowane podwyżki paliwa obarczył … PO! 🙂

Argumentowali to tym, że pieniądze na drogi, które posiadała Platforma „gdzieś sie rozpłynęły”. To prawda ale skoro za budowę dróg odpowiedzialny byl Sławomir Nowak to DLACZEGO niedawno rząd PiS lekką rączką „zasilił” blisko 80 milionami dolarów… Sławomira Nowaka, który za te pieniądze będzie budował drogi na …Ukrainie (!) ???

Wierzyć sie nie chce ale to niestety prawda…

FACEBOOK.COM/PAWELKUKIZ

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!