SZOK! 79-latek zarządzał produkcją narkotyków

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 79-latka, który zarządzał linią produkcyjną amfetaminy. Oprócz 79-latka zatrzymano jeszcze dwóch mężczyzn. Na miejscu znaleziono 300 litrów różnych odczynników chemicznych służących do wytwarzania narkotyków, 1,2 kg gotowej amfetaminy, 50 litrów substancji i aparaturę do produkcji nielegalnych specyfików.

Sprawą tej swoistej fabryki narkotyków, mundurowi zajmowali się już od pewnego czasu. – Policjanci poznańskiego CBŚP od kilkunastu dni pracowali nad odkryciem lokalizacji laboratorium amfetaminy w województwie mazowieckim. Funkcjonariusze ustalili, że osoby trudniące się tym procederem będą prawdopodobnie jechały samochodem w okolicy Wołomina. Wytypowane auto zostało przez policjantów zatrzymane do kontroli – informuje rzecznik CBŚP. Autem podróżowały dwie osoby, przewożące 50 litrów płynnej substancji, którą wystarczyło osuszyć, by otrzymać amfetaminę. Nie był to jeszcze koniec pracy mundurowych.

– W pobliżu miejsca zatrzymania 79-letniego „chemika” i jego towarzysza policjanci na jednej z posesji odkryli linię produkcyjną do wytwarzania narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli tam ponad 300 litrów różnych odczynników chemicznych, z których część mogłaby posłużyć do produkcji metamfetaminy. Oprócz aparatury policjanci znaleźli też 1,2 kg osuszonej amfetaminy. Zatrzymali też kolejną osobę, zaangażowaną w proceder – informuje CBŚP. Jak podkreślają policjanci, amfetamina miała wysoki stopień czystości, co było „zasługą” starań 79-latka. – Mężczyzna miał bardzo szeroką wiedzę na temat produkcji i cały czas doskonalił proces. Jak ustalili policjanci mężczyzna wykorzystywał nowatorską, mało znaną metodę, trudną do wykrycia – dodają policjanci. 79-latkowi grozi 15 lat więzienia. Mężczyzna został już tymczasowo aresztowany. Sprawa ma charakter rozwojowy.

MM

 

 

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!