Żenujący wpis dr Ogórek. „Dziękuję Bogu i Beacie Szydło…”. Za co? Nie zgadniecie

Dr Magdalena Ogórek pojechała samochodem do Berlina. Podróż była dla niej pretekstem, żeby po raz kolejny wyrazić swoją wdzięczność obecnej władzy. Tym razem za to, „że nikt nie rzuca kamieniami w samochód”.

Była kandydatka na prezydenta Polski, lansowana przez Leszka Millera z ramienia SLD, a obecnie prezenterka TVP dr Magdalena Ogórek w kuriozalnym wpisie na Twitterze podziękowała… Bogu oraz Beacie Szydło. Była wdzięczna za to, że w czasie podróży samochodem przez Polskę nie została obrzucona kamieniami.

Ogórek nawiązała we wpisie do francuskiego Calais, gdzie zdarzają się przypadki, w których imigranci chcący dostać się do Wielkiej Brytanii próbują zatrzymać pojazdy na autostradzie A16. Prawicowe media często donoszą o „wstrząsających nagraniach” z tych okolic.

Ataki na polskich drogach

Wypowiedź pracownicy TVP spotkała się z krytyką innych użytkowników portalu społecznościowego. „Jako niewierzący w Boga ani w Beatę, nie wiem komu dziękować za to, że jeżdżąc po 15 tys. mil rocznie po UK nie zostałem nigdy obrzucony kamieniami” – napisał pan Adam, na co Ogórek odpowiedziała zwięźle: „Królowej”.

Inne osoby zauważyły, że na polskich drogach wcale nie jest bezpiecznie. W kolejnych komentarzach pojawiły się odniesienia do artykułów dokumentujących groźne ataki, za którymi stali Polacy. Ktoś przypomniał o dwóch nastolatkach, którzy w lutym 2013 roku mieli rzucać bryłami lodu w tira, doprowadzając do śmiertelnego wypadku jego kierowcy oraz do sytuacji z czerwca, kiedy w Poznaniu ostrzelano miejski autobus z broni pneumatycznej.

Pojawiły się nawet statystyki odnośnie wypadków na polskich drogach. „Boicie się mitycznych uchodźców, a ignorujecie fakt, że zabijamy się sami, m.in. lekceważąc przepisy” – napisał użytkownik Obywatel Ż.

GAZETA.PL

Więcej postów

1 Komentarz

  1. Według mnie kolejność podziękowań jest odpowiednia. Bóg zawsze na pierwszym miejscu, a ludzie odpowiedzialni za to co się dzieje w kraju dopiero później.

Komentowanie jest wyłączone.