TRAGEDIA w Jędrzejowie. Dziecko wypadło z okna. SZOKUJĄCE szczegóły

Prokuratura poinformowała, że niemal dwa promile alkoholu we krwi miała matka przebywająca w domu z dzieckiem, które w ubiegłym tygodniu zmarło po upadku z okna mieszkania w bloku w Jędrzejowie (Świętokrzyskie). Czyn ten jest zagrożony karą do 5 lat pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Jędrzejowie.

Do zdarzenia doszło na jednym z jędrzejowskich osiedli. 14-miesięczna dziewczynka zginęła na miejscu – po upadku z okna czwartego piętra mieszkania bloku. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Jędrzejowie. Dziecko w mieszkaniu przebywało z 33-letnią matką. Tuż po tragedii kobietę – z uwagi na jej stan – przewieziono do miejscowego szpitala. Pobrano od niej m.in. krew do badań na zawartość alkoholu.

„Uzyskano wynik badania, które jednoznacznie wskazuje, że kobieta była nietrzeźwa – stężenie alkoholu we krwi wyniosło 1,95 promila” – podała w czwartkowym komunikacie kielecka prokuratura okręgowa.

Prokuratorskie postępowanie prowadzone jest w sprawie „narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia przez osobę, na której ciążył obowiązek opieki nad nim, i nieumyślnego spowodowania jego śmierci”. Czyn ten jest zagrożony karą do 5 lat pozbawienia wolności.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!