Na Litwie pijani żołnierze NATO urządzili bójkę

Czterech żołnierzy Niemiec, rozmieszczonych wcześniej na Litwie, zostało rannych w nocy z piątku na sobotę w mieście Jonawa podczas bójki. Żołnierze byli nietrzeźwi, poinformowała służba prasowa litewskiej policji.

„Podczas bójki w mieście Jonawa poszkodowanych zostało czterech nietrzeźwych rozlokowanych na Litwie niemieckich żołnierzy” – głosi informacja.

Według danych policji, konflikt miał miejsce w nocy z piątku na sobotę, a w chwili obecnej żołnierze są w trakcie leczenia ambulatoryjnego.

Jak dodaje policja, podczas incydentu żołnierze Niemiec byli w cywilnym ubraniu, a wydarzenie miało miejsce poza czasem służby. W chwili obecnej prowadzone jest śledztwo wyjaśniające okoliczności zdarzenia.

W czerwcu 2016 roku na szczycie NATO w Warszawie podjęto decyzję o umieszczeniu na Litwie, Łotwie, Estonii i w Polsce po jednym międzynarodowym batalionie NATO. Ich stworzenie wzięły na siebie Wielka Brytania, Niemcy, Kanada i USA. W okresie od 2017 do 2018 roku w batalionie na Litwie służyć będzie ponad 1,2 tysiąca żołnierzy. W 2016 roku byli to żołnierze z Niemiec, Norwegii, Holandii, Belgii, Luksemburga, a w 2017 – żołnierze z Chorwacji i Francji.

Wcześniej na Litwę przybyło około 200 żołnierzy z Norwegii. W międzynarodowym batalionie NATO na Litwie wraz z norweskim kontyngentem już rozlokowano 450 niemieckich, 100 belgijskich i 250 holenderskich żołnierzy.

Więcej postów

1 Komentarz

Komentowanie jest wyłączone.