Jarosław Kaczyński przeszedł na emeryturę! Majątek prezesa PiS

Stało się! Jarosław Kaczyński (68 l.) zasilił grono emerytów. Jak wynika z oświadczenia majątkowego prezesa PiS, dostał on w 2016 roku 38 255,10 zł emerytury. Prawo do świadczenia Kaczyński otrzymał pod koniec 2014 roku. Zwlekał jednak z jego pobieraniem, utrzymując się przez długi czas z pensji poselskiej.

 Na swoją emeryturę prezes zaczął pracować już jako 22-latek, gdy został zatrudniony w Instytucie Polityki Naukowej i Szkolnictwa Wyższego. Świeżo upieczony emeryt nie może się jednak pochwalić wysokimi oszczędnościami – na koncie zgromadził jedynie 5 tys. zł, a do jego majątku zalicza się jeszcze dom na warszawskim Żoliborzu wart 1,5 mln zł, którego jest właścicielem w jednej trzeciej. Na dodatek wciąż ma dług u przyjaciółki Janiny Goss (74 l.). Z 200 tys. zł,które pożyczył na opiekę nad mamą, Jadwigą Kaczyńską (+87 l.), pozostało mu do spłaty 45 tys. zł. Oprócz tego ma kredyt hipoteczny w SKOK-u – 135 tys., które również potrzebne były na leczenie seniorki rodu.

A jak Jarosław Kaczyński wypada w porównaniu z innymi liderami partyjnymi? Biednie! Najbogatszy z nich jest Ryszard Petru (45 l.) z majątkiem wartym aż 3,5 mln zł!Oprócz pobierania diety parlamentarnej szef Nowoczesnej zarabia jeszcze na zasiadaniu w spółkach i na swojej firmie doradczej. W sumie w 2016 roku wzbogacił się o ćwierć miliona. Paweł Kukiz (54 l.) ma 7,6 tys. oszczędności, mniej o 10 tys. zł niż w roku 2015, ale do tego ma dom wart 1,5 mln i mieszkanie za 350 tys. Dzięki prawom autorskim zarobił zaś 205 tys. zł. Niemały majątek zgromadził też szef PO Grzegorz Schetyna (54 l.) – aż 2,7 mln! Z kolei fortuna prezesa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza (36 l.) jest warta niemal milion.

SE.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

3 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*