Kosz śledzi dla Kaczyńskiego. Tak walczy się o wpływy w PiS

Pierwszy zastępca Jarosława Kaczyńskiego w PiS, wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński wyzywa na walkę szefa Telewizji Polskiej Jacka Kurskiego! O co ta wojna? O podarunki dla prezesa.

Jarosław Kaczyński w ramach objazdu kraju i struktur partyjnych mobilizuje i zwolenników Prawa i Sprawiedliwości, i działaczy partii  przed przyszłorocznymi wyborami samorządowymi, które – jak ma nadzieje prezes – przyniosą wielką wygraną. Przy okazji prezes w różnych regionach jest witany różnie. U jednych lepiej, u innych – gorzej. Niedziela zdecydowanie należała do Zachodniopomorskiego. A to także i za sprawą prezentów wręczonych Jarosławowi Kaczyńskiemu.

 „PJK ( prezes Jarosław Kaczyński – przyp. red) dostał świeże bałtyckie ryby ze #Świnoujscie Ale co na to @KurskiPL ? – wyzwał Kurskiego na pojedynek Brudziński, który poza tym, że jest wiceszefem partii, jest także przewodniczącym struktur w woj. zachodniopomorskim.

Dlaczego to zrobił? Bo w poniedziałek po wizycie w Szczecinie Jarosław Kaczyński będzie w Pomorskiem, w Gdańsku. A jak wiadomo, szef telewizji, Jacek Kurski, stamtąd pochodzi.

Co dostał prezes od regionu Brudzińskiego w PiS? – Same pychoty. Śledź, dorsz, łosoś bałtycki – ujawnił Fakt24 Joachim Brudziński. – Mniam.

I czeka, co zrobi Kurski. Politycy PiS, którzy widzieli wpis Brudzińskiego, czekają na wynik pojedynku. Czy nr 2 w PiS nie boi się wyniku? – Eee tam – jak zwykle ze swadą odpowiada wicemarszałek i pierwszy zastępca Jarosława Kaczyńskiego. I chyba wie, co mówi, choć całą rzecz nazywa żartem.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*