Przemysław Wałęsa załamał się przez kłopoty syna?

Czy do śmierci Przemysława Wałęsy (+43 l.) mogły się przyczynić ostatnie wydarzenia z udziałem jego syna Dominika (20 l.)? Według członków rodziny byłego prezydenta Lecha Wałęsy (74 l.) nie jest to wykluczone. – Kiedy media ujawniły, że Dominik pobił swoją narzeczoną, Przemek bardzo to przeżył – ujawnia nam Sławomir Wałęsa, jeden z braci zmarłego.

 Przypomnijmy, że na początku września ubiegłego roku 20-letni Dominik, syn Przemysława, pokłócił się ze swoją narzeczoną Adeliną (23 l.) i dźgnął ją nożem. Usłyszał wówczas prokuratorskie zarzuty znęcania się nad kobietą oraz uszkodzenia ciała. Nałożono na niego policyjny dozór, otrzymał również zakaz zbliżania się do napadniętej dziewczyny. Na szczęście kobiecie nic poważnego się nie stało, po krótkim pobycie w szpitalu i opatrzeniu ran Adelina wróciła do domu. – Postępowanie w sprawie Dominika W. jest w toku, w najbliższym czasie zaplanowane są dalsze czynności prokuratorskie. Postawiliśmy mu zarzuty znęcania się nad kobietą, a także uszkodzenia ciała – potwierdziła nam wczoraj rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Tatiana Paszkiewicz. O sprawie było głośno w całej Polsce. Zaangażował się w nią nawet minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro (47 l.). W mediach ukazały się zdjęcia Dominika prowadzonego przez policjantów na przesłuchanie. Wyszło też na jaw, że ma on na koncie podobną sprawę z 2015 r.Też chodziło o pobicie dziewczyny.

Wybryki syna bardzo przeżywał ojciec Przemysław. W tym trudnym okresie wspierał go i dodawał mu otuchy Sławomir Wałęsa. – Martwiłem się, aby nie zaczął pić – ujawnia nam. A inny bliski znajomy rodziny Wałęsów dodaje: – Przemek martwił się, że synowi mogą zamienić zarzuty – ze znęcania się na usiłowanie zabójstwa. Oznaczałoby to znacznie surowszą karę. Przejmował się tym, że się nazwisko Wałęsa będzie kojarzyło z więzieniem dla jego syna – mówi nam przyjaciel rodziny.

Przypomnijmy, że Przemysław Wałęsa zmarł w niedzielę w Gdańsku. Śledczy nie chcą ujawnić przyczyny jego śmierci, wiadomo jednak, że syn byłego prezydenta przez lata zmagał się z uzależnieniem od alkoholu.

SE.PL

 

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*