O. Rydzyk znalazł winnego zamieszek w Polsce. Nie zgadniecie, kim jest!

Chociaż o. Tadeusz Rydzyk jest przeciwnikiem ograniczenia praw dziennikarzy w Sejmie – takie stanowisko można było usłyszeć na antenie TV Trwam, to nie podobają mu się działania opozycji. Na antenie Radia Maryja stwierdził, że liberalne media „podjudzają” Polaków do agresji przeciwko politykom PiS.

Mówił też o tym, jak za poprzednich rządów „ginęły miliardy”. Przedstawił też ciekawą tezę o winowajcy ostatnich nieszczęść w Polsce. Zamieszki – które w jego ocenie osłabiają Polskę – są sterowane z zewnątrz. Daleko z zewnątrz, bo – jak się okazuje – mącić ma… szatan!

– To był zagrzewanie: przyjdźcie! Nie mówili tego, ale to wynikało z przekazu. Dzieje się! (…) straszne rzeczy, ograniczenie wolności, my bronimy wolności, wolności mediów, cenzura – mówił na antenie dyrektor Radia Maryja. – Czy nie ma racji redaktor Wojciech Reszczyński, że trzecie pokolenie resortowych występuje przeciwko wnukom AK-owców? Niekoniecznie wszyscy są resortowymi, ale może zostali zwiedzeni przez te media – oświadczył.

Według o. Tadeusza Rydzyka „trzeba, żebyśmy się dogadali”. Redemptorysta z Torunia podkreślał, że niezbędna jest merytoryczna rozmowa, a nie fizyczna walka. W jego ocenie, „komuś na tym zależy, żeby Polacy sobie skoczyli do gardła”. Niestety, nie precyzuje, o kogo dokładnie chodzi.

– To jest robione rękami wewnętrznymi, ale to jest podsycane z zewnątrz, mają jakieś oparcie, szukają tego oparcia z zewnątrz – twierdzi dyrektor Radia Maryja. – Bo odsunięci od władzy, bo pokazuje się, jak kradli, jak państwo nie istniało, jak sądy wyglądały, prokuratury, ile miliardów ginęło – wyliczał.

W wypowiedzi na antenie toruńskiej rozgłośni o. Rydzyk podkreślał, że niektórym naszym sąsiadom zależy na słabości Polski. – Patrzmy, kto szkodzi, trzeba się za tych ludzi modlić, bo tam działa szatan – powiedział.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*