Ceniony profesor fizyki uderzył w PiS w obecności prezydenta. “Wy ignoranci, parówki i cola zamiast nauki”

Profesor Iwo Białynicki-Birula skrytykował PiS podczas wręczania odznaczeń za osiągnięcia naukowe. Podczas przemowy obecni byli prezydent Andrzej Duda i minister Jarosław Gowin.

 W poniedziałek prezydent Andrzej Duda odznaczył za osiągnięcia w pracy naukowej wybitnych naukowców. Podczas uroczystości przemawiał profesor Iwo Białynicki-Birula, autor przełomowych osiągnięć między innymi w dziedzinie elektrodynamiki kwantowej oraz optyki kwantowej.

Pod koniec swojego wystąpienia profesor odszedł od strefy naukowej i skomentował bieżącą sytuację w kraju. Przekonywał, że „ignoranci zamieniają naukę na parówki i colę„.

– Mamy bowiem próby zastąpienia teorii ewolucji kreacjonizmem, mamy próby zastąpienia nauk medycznych ideologicznie motywowanymi regulacjami, mamy próby zastąpienia praw aerodynamiki argumentami opartymi na parówkach i puszkach po coli. To wszystko wskazuje na to, że wymagana jest pewna zdecydowana reakcja na tego typu wtargnięcia ignorantów na teren, który jest domeną nauki – mówił profesor.

Parę dni po wystąpieniu profesor Białynicki-Birula skomentował swoją wypowiedź. Wskazał, że nie był to impuls, tylko przemyślane działanie.

– To, co chciałem powiedzieć, powiedziałem – podkreślił fizyk.

PIKIO.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*