Tusk ostro o Kaczyńskim. To nie koniec ich konfliktu?

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk skrytykował na antenie TVN24 Jarosława Kaczyńskiego. – Niczego dobrego nie spodziewam się po Jarosławie Kaczyńskim. Nie tylko wobec mnie, ale wobec Polski. Tusk odniósł się także do trwającej dyskusji na temat jego powrotu do polskiej polityki.

Zdaniem byłego premiera komisja śledcza ws. Amber Gold, przed którą ma zostać niebawem wezwany jako świadek, jest – elementem presji i nagonki. – Odnoszę wrażenie, że ktoś z bardzo złą wolą chce wmówić Polakom, że ta sprawa nie została wyjaśniona (…) Nie mam wątpliwości, że komisja śledcza jest raczej po to, żeby wzbogacić tę agresywną metodę walki i z opozycją, i ze mną, jako pewnym symbolem tego poprzedniego czasu – powiedział.

Donald Tusk krytycznie ocenił sytuację polityczną w Polsce i rządy PiS. – Ja bym zawsze bardzo prosił wszystkich, żeby rozróżniać to, co jest niezmienne i stałe, jak Polska, polski naród, Polacy, i to, co jest zmienne i niestałe, czyli polskie rządy (…) Mówię o tym dlatego, żeby rozróżnić także mój stosunek do tego, co czasami w Polsce wyprawiają różni politycy, od tego, czym dla mnie i dla nas wszystkich jest i powinna być Polska (…) Będę działał w ten sposób, żeby wszyscy wyraźnie słyszeli, co się dzieje złego, jeśli chodzi o działania polskiego rządu. Ale nie zrobię niczego, co by zaszkodziło Polsce jako całości.

Tusk odniósł się także do niedawnych wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego na jego temat. – Niczego dobrego nie spodziewam się po Jarosławie Kaczyńskim. Nie tylko wobec mnie, ale wobec Polski. Obawiam się generalnie traktowania polityki jako narzędzia zemsty, odwetu czy realizowania wyłącznie personalnych ambicji, w dodatku nacechowanych taką złą wolą i agresją wewnętrzną – powiedział.

Pytany o powrót do polskiej polityki Donald Tusk odpowiedział zachowawczo. – Cieszę się, że są jeszcze tacy w Polsce, którzy uważają, że miałbym zdolność odwrócenia tego politycznego trendu, jaki dzisiaj w Polsce jest. To jest dla mnie osobista satysfakcja, kiedy słyszę takie opinie.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

1 Komentarz

  1. Teraz nic nie zrobisz ty rudy fa?szywy chooju? Tak na krótk? chwil?? A szkoda ?e szkodziles wtedy kiedy by?e? przy w?adzy w Polsce! Teraz b?dzie gra? dobrej duszy. A paszol w kibiniu mater ty bolszewicko-hitlerowski skur-synu!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*