Dlaczego Papież NIEOCZEKIWANIE zmienił program wizyty w Polsce?

Papież Franciszek drugiego dnia wizyty w Polsce nieoczekiwaną zmianę planów. Przed wylotem na Jasną Górę, uda się do szpitala, gdzie odwiedzi ciężko chorego kardynała Franciszka Macharskiego.

 Pierwotnie papież miał około 7.30 udać się na lotnisko w Balicach, skąd śmigłowiec miał zabrać go na Jasną Górę. W drodze na lotnisko zaplanowana była wizyta w klasztorze sióstr Prezentek, jednak na prośbę głowy Kościoła, po spotkaniu z zakonnicami, kawalkada dotrze do szpitala, w którym przebywa były metropolita krakowski kardynał Franciszek Macharski. Następnie papież się do Częstochowy, jednak nie śmigłowcem, jak planowano, ale samochodem.

Przed 10.00 papież dotrze do jasnogórskiego klasztoru, gdzie najpierw Franciszek modlić będzie się w Kaplicy Cudownego Obrazu, a następnie o godzinie 10.30 odprawi mszę świętą z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski.

Po powrocie do Krakowa, papież o godz. 17.00 otrzyma klucze do Krakowa i tramwajem dotrze na Błonia, gdzie odbędzie się oficjalna ceremonia powitalna.

Około 21.00 papież znów pojawi się w tzw. oknie papieskim w Pałacu Arcybiskupim przy Franciszkańskiej 3.

WPROST.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!