DRAMATYCZNY apel po zamordowaniu ciężarnej Polki [+18]

Atak na 45-letnią Polkę wstrząsną Polakami mieszkającymi w Niemczech. Ludzie ci, chcą upamiętnić pamięć ofiary 21-letniego Syryjczyka. Dlatego w miejscu zbrodni ustawiają znicze i kładą kwiaty. W najbliższą sobotę chcą też zorganizować marsz milczenia. W Internecie zaś pojawił się dramatyczny apel młodego chłopaka, który prosi, by uchodźców nie wpuszczać do Polski.

 

W niedzielę w miejscowości Reutlingen doszło do straszliwej zbrodni. Przed budką serwującą kebab, w biały dzień szaleniec z maczetą zabił 45-letnią kobietę. Okazało się, że ofiara to Polka. Na szczęście napastnika szybko udało się schwytać. 21-latek jest w rękach policji, został już wstępnie przesłuchany. Jak zeznał z 45-letnią Polką był w związku od kilku miesięcy. Razem też pracowali w knajpce, pod którą doszło do zbrodni. 21-letni Syryjczyk pokłócił się z kobietą i uderzył ją nożem do krojenia kebabu. To był jeden cios, ale śmiertelny.

Tragedia sprawiła, że mieszkający w Reutlingen Polacy zaczęli się jednoczyć, by wspólnie oddać hołd zmarłej Polce. W Internecie pojawiło się też nagranie. Młody Polak w bluzie i czapce z napisem: POLSKA mówi w nim wprost, że uchodźcy nie mogą przyjechać do Polski, nie można do tego dopuścić: – Młody uchodźca, 20 lat, zabił Polkę. Naszą Polkę. Ludzie, cały czas mówię wam, że to jest inny kręg kulturowy. pewni ludzie, nie wszyscy, ale pewni mają k… takie rzeczy, że nie pasują do nas. Są to k… ludzie, którzy pochodzą z rejonu gdzie się toczy wojna, gdzie widzą na co dzień krew, mordobicia. Nie wpuszczajcie tych ludzi do Polski. Nigdy w życiu! Nie wpuszczajcie ich już do Polski. Nie wolno ich wpuszczać, nie! Jest po prostu za duże ryzyko. A wy w Niemczech wywieście flagę i pomódlcie się za tę kobietę – zakończył mocny apel skierowany do rodaków.

SE.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!