W Łodzi zatrzymano Irakijczyka! Planował zamach terrorystyczny?! NOWE FAKTY

W jednym z łódzkich hosteli zatrzymano mężczyznę podejrzanego o planowanie ataku terrorystycznego – podaje  Polsat News. Sąd rejonowy wydał już zgodę na umieszczenie mężczyzny w areszcie na dwa miesiące. Do zatrzymania doszło 24 lipca. Akcję przeprowadzili funkcjonariusze ABW.

 

Do zatrzymania Irakijczyka doszło w niedzielę, 24 lipca w jednym z łódzkich hosteli. Jak podaje Polsat News, w pokoju, który wynajmował mężczyzna znaleziono notatki, z których wynika, że planował on przeprowadzeni ataku terrorystycznego w Łodzi. Na razie nie wiadomo, czy mężczyzna działał sam, czy planował zamach z innymi terrorystami. Wiadomo natomiast, że Irakijczyk trafił już do więzienia na dwa miesiące – zgodę na to wydał sąd rejonowy. Akcję zatrzymania mężczyzny przeprowadzili funkcjonariusze ABW.

Z ustaleń Dziennika Łódzkiego wynika, że agenci ABW znaleźli na odzieży mężczyzny materiały wybuchowe znane jako C4 (mieszanka spoiwa, plastiku oraz heksogenu). Według nieficjalnych informacji, na trop Irakijczyka wpadli policjanci z Krakowa.

Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania materiałów wybuchowych. Grozi mu za to 8 lat więzienia.

SE.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*