USA i Francja zaatakują ISIS! Będzie III WOJNA światowa?

Połączone wojska amerykańsko-francuskie planują atak na główną bazę Państwa Islamskiego, która znajduje się w Iraku. – Minister obrony Jean-Yves Le Drian jest w Waszyngtonie. Przygotowuje z Amerykanami skoordynowany atak na Mosul – poinformował rzecznik rządu Francji Stephane Le Foll.

Atak ma zostać przeprowadzony z irackiego miasta Kajara – podaje Le Parisien. Czy te działania mogą doprowadzić do wybuchu III wojny światowej?

Terror stosowany przez dżihadystów z Państwa Islamskiego wzbudza coraz większy strach na świecie. Nic więc dziwnego, że po atakach terrorystycznych Stany Zjednoczone stworzyły wielką koalicję przeciw Państwu Islamskiemu. W jego skład weszła Francja, Wielka Brytania, Kanada, Australia oraz kilkanaście państw afrykańskich. Wsparcia koalicji udzielły Stanom Zjednoczonym także kraje arabskie, czyli Arabia Saudyjska, Katar oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie. – Musimy ich zaatakować w taki sposób, by uniemożliwić zajmowanie obszarów, a także by wzmocnić irackie siły bezpieczeństwa i inne siły w regionie, które są gotowe zmierzyć się z nimi (dżihadystami), bez wysyłania naszych wojsk – powiedział podczas spotkania szef amerykańskiej dyplomacji – powiedział w 2014 roku szef amerykańskiego MSZ John Kerry.

Po tragedii w Nicei, w której zginęły 84 osoby, w tym dwie Polki, francuskie władze zapowiedziały, że razem z amerykańską administracją zamierzają zaatakować Państwo Islamskie w Iraku. – Minister obrony Jean-Yves Le Drian jest w Waszyngtonie. Przygotowuje z Amerykanami skoordynowany atak na Mosul – poinformował rzecznik rządu Francji Stephane Le Foll. Atak ma zostać przeprowadzony z irackiego miasta Kajara – podaje Le Parisien. Czy interwencja amerykańsko-francuskich sił już wkrótce doprowadzi do wybychu III wojny światowej?

SE.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*