BOLESNA wiadomość dla Tuska. Prognozy nie są optymistyczne

O powrocie Donalda Tuska i jego ewentualnym starcie w najbliższych wyborach prezydenckich od kilku miesięcy spekulują media i politycy. Jak wynika z najnowszego sondażu Ibris dla „Rzeczpospolitej”, prognozy dla Tuska nie są jednak optymistyczne.

Na stanowisku prezydenta nie chce go niemal 60 proc. Polaków!

Polacy nie widzą byłego premiera w roli kandydata na prezydenta w wyborach w 2020 roku – pisze „Rzeczpospolita”. Na dowód przedstawia najnowszy sondaż ośrodka IBRIS, który zapytał Polaków o zdanie na temat przyszłości Donalda Tuska. Jak wynika z badania, większość Polaków chce, by były premier pozostał w Brukseli na kolejną kadencję. Taką wolę wyraziło 53 proc. badanych, przeciw jest 36 proc. ankietowanych.

Jeśli Donald Tusk zdecydowałby się jednak wrócić do Polski i z ramienia opozycji kandydować na urząd prezydenta latem 2020 roku, miałby spory problem. Jak wynika z sondażu IBRIS, zdecydowana większość badanych (59 proc.), uważa, że to zły pomysł. Tylko co trzeci badany jest na „tak”.

O pomyśle wystawienia Donalda Tuska w wyborach prezydenckich mówił kilka dni temu szef PO Grzegorz Schetyna. –To będzie pojedynek nie z Dudą, ale z PiS i Kaczyńskim. Kandydatem opozycji musi być ktoś, kto przekona Polaków, że może z nimi wygrać. Dlatego Tusk jest idealnym kandydatem – pobił ich niezliczoną ilość razy – powiedział Schetyna w rozmowie z „Rzeczpospolitą”, a w innych mediach wtórowali mu pozostali politycy PO.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*