Sprawca „rzezi” w Nicei był znany policji. Kim był zamachowiec?

Urodzony w Tunezji 31-letni mężczyzna, który podczas obchodów Dnia Bastylii w Nicei na południu Francji wjechał w tłum ludzi zabijając ponad 80 osób był znany służbom bezpieczeństwa. Nie łączono go jednak z radykalnymi islamskimi ruchami.

 Sprawca masakry urodził się w 1985 roku i posiadał podwójne, francusko-tunezyjskie obywatelstwo. Według doniesień mediów w kabinie ciężarówki, która posłużyła mu do zabicia kilkudziesięciu osób, znaleziono pistolet, kartę identyfikacyjną oraz atrapy broni i grantów. Ciężarówkę wynajął na chwilkę przed zamachem.

Jak donosi „Newsweek” mężczyzna był znany służbom. Dane jego trafiły do kartoteki policyjnej po tym jak został zatrzymany za napad z użyciem broni. Nie miał jednak do tej pory związków z terroryzmem i religijnymi radykałami.

Do ataku doszło na nadmorskiej promenadzie, na której zgromadzeni mieszkańcy i turyści oglądali pokaz fajerwerków z okazji Dnia Bastylii, święta narodowego Francji. Zamachowiec wjechał ciężarówką w bawiący się tłum. Doszło do wymiany ognia z policją. Napastnik został zastrzelony.

NEWSWEEK.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*