Dostajesz 500+? Dostaniesz działkę za półdarmo

Już w sierpniu beneficjenci programu 500+ będą mogli za pół ceny kupić ziemię pod domy jednorodzinne we wsi Kurzętnik na Pojezierzu Brodnickim.

W urzędzie już teraz urywają się telefony, bo z tej oferty mogą skorzystać osoby z całej Polski. Działki znajdują się w pobliżu Brodnickiego Parku Krajobrazowego oraz kilku jezior, obok jest szkoła, przedszkole oraz żłobek.

Kurzętnik jest położony na południowo-zachodnich krańcach województwa warmińsko-mazurskiego oraz liczy około 3 tys. mieszkańców. Gmina jest znana ze swoich innowacyjnych oraz proekologicznych inwestycji, zdobyła też liczne nagrody takie jak Lider Rozwoju Regionalnego, Gmina z Misją. Jest również w czołówce rankingu gmin, które najlepiej wykorzystują fundusze unijne. Obok znajduje się Brodnicki Parki Krajobrazowy, który jest znany ze swoich proekologicznych pomysłów oraz Kurza Góra, największy ośrodek narciarski na Warmii i Mazurach.

Miejsce, jak widać, jest idealne dla budowy, właśnie dlatego w urzędzie nie milkną telefony. Cała Polska dzwoni, by dowiedzieć się o tanie działki. Uchwała „Dobrze wykorzystaj 500+. Działki za pół ceny” została przyjęta już kilka tygodni temu i jest przeznaczona dla rodzin, które korzystają z programu 500+. Rodziny z całego kraju mogą kupić działkę z 50-proc. zniżką oraz wybudować na niej jednorodzinny dom. Gmina ma do zaoferowania 33 kawałki ziemi do tysiąca metrów we wsi Tereszewo i 25 działek w Szafarni. Każda z tych miejscowości jest położona jakieś 6 km od Kurzętnika, a ceny zaczynają się od 15-16 zł za metr (już ze zniżką). Dla porównania w okolicach pobliskiego Torunia ceny są aż 10 razy wyższe.

Pomysłodawcą programu jest wójt Wojciech Dereszewski z PSL. Szacuje, że w samym Kurzętniku świadczenia 500+ pobiera 840 rodzin, które mają razem 2 tys. dzieci. Daje to 1 mln zł miesięcznie. –Ogromne pieniądze. Mam nadzieję, że nasz nowy program będzie inspiracją dla innych ludzi, którzy takie pieniądze otrzymują, by nie przepuścić, tylko zainwestować sensownie, choćby w działki, a więc w sposób trwały – mówi Gazecie Wyborczej Wojciech Dereszewski. Wójt jest przekonany, że działki zostaną sprzedane natychmiastowo. 

Fakt.pl

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*