W Warszawie nauczą za darmo imigrantów sztuk walki

W Stole Powszechnym od 14 lipca zaczną się darmowe warsztaty ze sztuk walki. Pierwszeństwo w zapisach mają cudzoziemcy, choć jak zapewniają organizatorzy, przyjść może każdy. Kursanci poznają techniki z ju-jitsu, taekwon-do, KravMagi, MMA.

 

Oficjalnie jest to kurs samoobrony. Jak czytamy na facebookowym profilu Stołu Powszechnego, kawiarni działającej przy Teatrze Powszechnym: „Wydarzenia ostatnich tygodni zainspirowały nas do stworzenia kursu samoobrony dla cudzoziemców mieszkających w Warszawie. Ponieważ wiele osób zainteresowało się zajęciami z samoobrony, które będą otwarte, dostępne i dla wszystkich – stwierdziliśmy, że spotkania będą nie tylko dla cudzoziemców”

Uczestnicy warsztatów będą mogli poznać techniki  stosowane m.in. w ju-jitsu, taekwon-do, KravMaga, Sambo i MMA. Pierwszeństwo w zapisach mają imigranci i uchodźcy. Pierwsze zajęcia odbędą się 14 lipca w sali warsztatowej Stołu Powszechnego (ul. Zamoyskiego 20).

– Ktoś pół żartem, pół serio rzucił, że należałoby zorganizować kursy samoobrony dla cudzoziemców w Warszawie. Od jakiegoś czasu się nad tym zastanawiałyśmy, więc stwierdziłyśmy, że to dobry moment – mówi Alicja Borkowska ze Strefy Wolnosłowej w rozmowie z Gazetą Wyborczą.

NDIE.PL

 

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!