Tragiczny bilans festiwalu w Szwecji. Wiele kobiet molestowanych przez imigrantów

Około 20 młodych dziewcząt w wieku między 12 a 18 rokiem życia złożyło na policji zeznania obciążające grupę, jak podają media – ciemnoskórych mężczyzn. Z relacji dziewcząt wynika, że padły ofiarą napaści na tle seksualnym. Do molestowania miało dojść podczas koncertu na festiwalu w Karlsbad w Szwecji.

 Jak donosi szwedzki dziennik Aftonbladet policja prowadzi dochodzenia „w kilku sprawach dotyczących molestowania młodych kobiet”. Ofiary opowiedziały policjantom, że były zmuszone do pocałunków wbrew ich woli przez grupę mężczyzn, którzy łapali je za piersi i krocze.

Do ataków miało dojść w tłumie zgromadzonym pod sceną w trakcie występów artystów. „W takim miejscu zawsze jest tłoczno, a Ci młodzi agresorzy wykorzystali zamieszanie i rozdzielili młode dziewczęta” – opowiada SVT oficer dyżurny policji. Z jego relacji wynika, że grupa około 7-8 mężczyzn zbliżyła się do kobiet. Dwóch napastników w wieku 16-17 lat zostało później zidentyfikowanych przez ofiary. Policja natychmiast aresztowała podejrzanych

Do podobnych ataków na tle seksualnym doszło niedawno w innych miejscach Europy m.in. w maju tego roku w Niemczech. Podczas festiwalu w Darmstadt 18 kobiet było molestowanych i zgłosiło ten fakt na policję. Po tych wydarzeniach policja zatrzymała i aresztowała trzech tzw. uchodźców z Pakistanu. Do innej napaści doszło natomiast dwa tygodnie wcześniej w Berlinie. Grupa 10 mężczyzn zaatakowała dwie kobiety w wieku 17 i 18 lat.

Szwedzka policja postanowiła działać prewencyjnie. W ostatni piątek ujawniła, że policjanci będą oferować kobietom specjalne opaski w celu zapobiegania podobnym zdarzeniom. „Dzięki takim opaskom młode kobiety będą mogły przeciwstawić się takim atakom. Nikt nie powinien akceptować molestowania seksualnego. A w sytuacji kiedy czujesz się osaczony przez wrogą Ci grupę, zawiadamiaj policję” – czytamy w oświadczeniu dla prasy szefa policji Dana Eliassona.

Według raportu policji z zeszłego miesiąca, Szwecja zajmuje pierwsze miejsce w niechlubnej statystyce europejskich krajów gdzie najczęściej dochodzi do przemocy seksualnej wobec kobiet. „Konkluzja jest taka, że taka skala przemocy wobec kobiet jest wynikiem nordyckiej kultury spożywania alkoholu, ale również jest to rezultat niestandardowego podziału ról między obiema płciami. Co ciekawe raport nie odnotowuje jasno narzucającego się (każdemu myślącemu człowiekowi!) połączenia dwóch prostych faktów: napływu tzw. uchodźców do krajów skandynawskich z ogromnym wzrostem przemocy na tle seksualnym wobec kobiet w Szwecji.

RT.COM

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*