Wieloryb w Bałtyku!

Ta akcja z pewnością przejdzie do historii. W naszym morzu pojawił się wieloryb! Pech chciał, że zaplątał się w sieci rybackie, na ratunek ruszyły służby.

 Funkcjonariusze Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej wspólnie z naukowcami Stacji Morskiej w Helu uwolnili wieloryba zaplątanego w sieci rybackie na Zatoce Gdańskiej. Służba dyżurna Morskiego Oddziału Straży Granicznej otrzymała zgłoszenie, że kilkaset metrów na północ od plaży w Gdańsku Westerplatte tkwi uwięziony w sieciach rybackich wieloryb.

 – Na miejsce natychmiast wyruszyła jednostka pływająca SG-215, by zabezpieczyć miejsce zdarzenia. W tym samym czasie patrolowiec SG-112 podjął na pokład naukowców ze Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu i przetransportował ich w rejon, gdzie znajdował się uwięziony humbak. Tam naukowcy Stacji Morskiej wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej uwolnili zwierzę z sieci – informują przedstawiciele SG.

Teraz naukowcy liczą na to, że wieloryb znajdzie drogę powrotną na Atlantyk. W Bałtyku może jeść szproty i śledzie, ale czyha na niego wiele pułapek. Humbak popłynął w stronę Helu a w podziękowaniu za uwolnienie specjaliści zobaczyli gezjery, które ssak wyrzucał w powietrze…

NIEZALEZNA.PL

Więcej postów